برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

رمزگشايي از ماجراي خضر و موسي- عليهماالسلام

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه زبان و ادبیات فارسی، دانشگاه پیام نور شیراز
 
چکیده: 

در بسياري از موارد، آيات قرآن سرچشمه هاي سخنان بلند و ارزشمند اهل معرفت است؛ در اين ميان داستان هاي قرآني از جمله داستان خضر و موسي- عليهماالسلام- نيز همواره مورد توجه و علاقه عرفا بوده و ژرف نگري به همراه درك معنوي- شهودي ايشان، اين ماجرا را در سطوح گوناگون بخصوص در تطبيق انفسي، پذيراي ابعاد متعددي از معني كرده است.
اهل معرفت، اين داستان را داستاني رمزگونه و تمثيلي دانسته اند و با رمزگشايي از جزييات ماجرا، كوشيده اند راهي به افق هاي معنايي اصيل آن بيابند و معاني مكتوم آن را آشكار كنند.
در مباحثي كه مطرح خواهد شد، سعي شده ديدگاه هاي متفاوت عرفا به اين ماجرا بررسي و تا حد امكان تحليل شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

امینی لاری، ل. (1385). رمزگشایی از ماجرای خضر و موسی- علیهماالسلام. علوم اجتماعی و انسانی دانشگاه شیراز, 25(3 (پیاپی 48) (ویژه نامه زبان و ادبیات فارسی)), 31-43. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=67362Vancouver : کپی

امینی لاری لیلا. رمزگشایی از ماجرای خضر و موسی- علیهماالسلام. علوم اجتماعی و انسانی دانشگاه شیراز. 1385 [cited 2021July27];25(3 (پیاپی 48) (ویژه نامه زبان و ادبیات فارسی)):31-43. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=67362IEEE : کپی

امینی لاری، ل.، 1385. رمزگشایی از ماجرای خضر و موسی- علیهماالسلام. علوم اجتماعی و انسانی دانشگاه شیراز, [online] 25(3 (پیاپی 48) (ویژه نامه زبان و ادبیات فارسی)), pp.31-43. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=67362. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 128 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی