برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
تابستان 1386 , دوره  6 , شماره  25 ; از صفحه 59 تا صفحه 83 .
 
عنوان مقاله: 

عوامل راهبردي پيشگيري از سوء مصرف مواد مخدر:‌ برنامه مدرسه محور

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
 
چکیده: 

طرح مساله: مقاله با استناد به يافته هاي پژوهشي به منظور شناسايي وضعيت موجود وزارت آموزش و پرورش در زمينه پيشگيري از سوء مصرف مواد مخدر تدوين يافته است.
روش: در اين پژوهش، پس از بررسي منابع، اسناد و مدارك و آمار، پرسش نامه اي تهيه و طي چند مرحله به اجرا درآمد. جامعه آماري، مديران، معاونان، مشاوران و كارشناسان، وزارت آموزش و پرورش و جمعي از متخصصان و صاحب نظران بوده اند. توصيف و تحليل اطلاعات بر اساس ماتريس ارزيابي عوامل استراتژيك و محاسبات مربوط به آن انجام شده است.
يافته ها: بر اساس نتايج حاصل از ارزيابي عوامل استراتژيك، آموزش و پرورش در زمينه پيشگيري از سوء مصرف مواد مخدر از لحاظ محيط داخلي در شرايط مطلوب نبوده و نقاط ضعف آن بيش از نقاط قوت بوده است. از حيث محيط خارجي هم در برابر تهديدها و بهره گيري از فرصت ها براي پيشگيري از سوء مصرف مواد مخدر دانش آموزان از موفقيت چنداني برخوردار نبوده است.
نتايج: وزارت آموزش و پرورش با شناخت تهديدها و فرصت هاي محيط خارجي و نقاط قوت و ضعف در محيط داخلي امكان سياست گذاري و برنامه ريزي بهتر در جهت پيشگيري از سوء مصرف مواد مخدر را به ويژه در برنامه هاي "مدرسه محور" خواهد يافت.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

محمدی، م.، و شیانی، م. (1386). عوامل راهبردی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر:‌ برنامه مدرسه محور. رفاه اجتماعی, 6(25), 59-83. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=66968Vancouver : کپی

محمدی محمدعلی، شیانی ملیحه. عوامل راهبردی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر:‌ برنامه مدرسه محور. رفاه اجتماعی. 1386 [cited 2021July26];6(25):59-83. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=66968IEEE : کپی

محمدی، م.، شیانی، م.، 1386. عوامل راهبردی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر:‌ برنامه مدرسه محور. رفاه اجتماعی, [online] 6(25), pp.59-83. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=66968. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 262 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی