برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

نقش گروه هاي مرجع در ترغيب افراد به سرمايه گذاري در بورس اوراق بهادار (مطالعه موردي :بورس اوراق بهادار اصفهان)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه مدیریت دانشگاه اصفهان، ایران
 
چکیده: 

هدف اصلي از اين پژوهش، بررسي نقش گروه هاي مرجع در ترغيب افراد به سرمايه گذاري در بورس اوراق بهادار و به صورت مطالعه موردي در بورس منطقه اي اصفهان است. هدف ياد شده به وسيله سه پرسش اصلي وهفت پرسش فرعي مورد آزمون واقع شده است. اين تحقيق از نوع توصيفي- پيمايشي از شاخه ميداني است و روش گردآوري مباحث نظري آن كتابخانه اي بوده و داده هاي آن به صورت نمونه گيري از جامعه بزرگتر به وسيله پرسش نامه به دست آمده است. در اين پژوهش از آزمون هاي t تك نمونه اي براي آزمون پرسش هاي پژوهش و آزمون فريدمن براي رتبه بندي عوامل موثر، استفاده شده است.
نتايج حاصل از پژوهش صورت گرفته حاكي از آن است كه فرضيه آماري مربوط به پرسش اول پژوهش مبني بر تاثير گذاري گروه هاي مرجع در ترغيب افراد به سرمايه گذاري در بورس اوراق بهادار اصفهان مورد تاييد قرار مي گيرد. فرضيه آماري مربوط به پرسش هاي فرعي، در راستاي پرسش دوم پژوهش درباره تاثيرپذيري گروه هاي مرجع از عوامل کلان، هم چون فرهنگ سهامداري، عوامل اقتصادي و عوامل سياسي در سطح معناداري
P£0.05 تاييد مي گردد. در مورد پرسش هاي فرعي، در راستاي پرسش سوم پژوهش درباره تاثير پذيري گروه هاي مرجع از عوامل خرد، هم چون تبليغات (اطلاع رساني)، کارگزاران و مکان جغرافياي استقرار بورس اوراق بهادار در سطح معناداري P£0.05 رد و در مورد با سابقه سودآوري تاييد مي شود. 

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 204 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی