برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي ميزان اعتياد به اينترنت در استفاده كنندگان از كافي نت هاي شهر لار

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* شیراز، دانشکده پرستاری حضرت زینب (س)
 
چکیده: 

مقدمه: به نظر مي رسد اينترنت به تدريج قسمت زيادي از زندگي روزانه افراد به خصوص جوانان را اشغال مي نمايد و هر سال گزارش هاي بيشتري از اعتياد به اينترنت مي رسد. براي بسياري مردم، مفهوم و تعريف اعتياد به اينترنت قدري مبالغه آميز است و اعتياد را مربوط به مصرف داروها يا الكل مي دانند. اختلال اعتياد به اينترنت يك اختلال فيزيولوژيك - رواني شامل تحمل (بالا رفتن مصرف)، نشانه هاي جدايي، اختلالات عاطفي و از هم گسستگي در ارتباطات اجتماعي است كه اغلب در جوامعي كه استفاده از آن لاين افزايش دارد، در حال گسترش است.
روش كار: اين مطالعه يك تحقيق توصيفي تحليلي براي تعيين اعتياد به اينترنت در بين كاربران كافي نت هاي شهر لار است. كه نمونه گيري آسان و تعداد نمونه ها 230 نفر كاربران اينترنت بود كه به وسيله پرسشنامه ارزيابي شدند.
نتيجه گيري: در بين نمونه ها
17.5% دچار اعتياد خفيف يا احتمال به اعتياد و 2.2% دچار اعتياد به اينترنت بودند. همچنين آزمون هاي آماري t مستقل و ANOVA نشان دادند بين اعتياد به اينترنت و سن (P<0.03)، جنس (P<0.04)،‌ طول ساعات استفاده از اينترنت (P=0.000) و زمان استفاده از اينترنت (P<0.02) و دليل استفاده از اينترنت (P=0.000) رابطه آماري معني داري وجود داشت.
بحث: اينترنت يك دشمن نيست اما مردم به آن وابسته مي شوند. دست اندركاران بهداشتي مسوول هستند اطلاعات درست در مورد استفاده بهتر از اينترنت و برنامه هاي پيشگيري براي اين نوع اعتياد را فراهم آورند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

ویزشفر، ف. (1384). بررسی میزان اعتیاد به اینترنت در استفاده کنندگان از کافی نت های شهر لار. اصول بهداشت روانی, 7(26-25), 27-33. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=66529Vancouver : کپی

ویزشفر فاطمه. بررسی میزان اعتیاد به اینترنت در استفاده کنندگان از کافی نت های شهر لار. اصول بهداشت روانی. 1384 [cited 2021August03];7(26-25):27-33. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=66529IEEE : کپی

ویزشفر، ف.، 1384. بررسی میزان اعتیاد به اینترنت در استفاده کنندگان از کافی نت های شهر لار. اصول بهداشت روانی, [online] 7(26-25), pp.27-33. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=66529. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 401 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی