برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

در مدار قرار دادن واحدها در سيستم هاي تجديد ساختار شده با استفاده از الگوريتم هاي ژنتيك و SA

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

تجديد ساختارسازي صنعت برق، رقابتي شدن توليد و توجه به برق به عنوان يك كالا در بسياري از كشورهاي پيشرفته جهان آغاز شده و در نتيجه بسياري از الگوريتم ها و برنامه هاي مورد استفاده در شبكه هاي سنتي دچار تغييراتي شده است.
برنامه در مدار قرار دادن واحدها يكي از آن موارد است. در سيستم هاي سنتي تابع هدف، كمينه سازي هزينه در نظر گرفته مي شد و در محيط هاي رقابتي تابع هدف، بيشينه سازي سود براي توليد كنندگان در نظر گرفته شده و با توجه به قيدهاي جديد، پخش بار اقتصادي خاصي مورد استفاده قرار مي گيرد.
در اين مقاله از الگوريتم ژنتيك و روي تابكاري شبيه سازي شده
(SA) براي برنامه ريزي توليد واحدها در سيستم هاي تجديد ساختار شده استفاده مي شود.
روي تابكاري شبيه سازي شده براي اولين بار در اين مقاله استفاده شده است. از مزاياي اين روش مي توان به سرعت بالاي آن نسبت به الگوريتم ژنتيك اشاره كرد كه در سيستم هايي با ابعاد بزرگتر، مساله زمان بسيار حايز اهميت است و مزيت ديگر اين روش جواب هاي دقيق تر آن است كه در نتايج شبيه سازي آورده شده است. در پايان، روش هاي پيشنهاد شده براي سيستم نمونه مورد آزمايش قرار گرفته و ويژگي هاي هر كدام بيان شده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

کاظمی، ا.، و نجفی، م. (1386). در مدار قرار دادن واحدها در سیستم های تجدید ساختار شده با استفاده از الگوریتم های ژنتیک و SA. نشریه بین المللی مهندسی صنایع و مدیریت تولید (فارسی)(نشریه بین المللی علوم مهندسی), 18(3 (ویژه نامه مهندسی برق و مکانیک)), 31-40. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=66386Vancouver : کپی

کاظمی احد، نجفی محسن. در مدار قرار دادن واحدها در سیستم های تجدید ساختار شده با استفاده از الگوریتم های ژنتیک و SA. نشریه بین المللی مهندسی صنایع و مدیریت تولید (فارسی)(نشریه بین المللی علوم مهندسی). 1386 [cited 2021July24];18(3 (ویژه نامه مهندسی برق و مکانیک)):31-40. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=66386IEEE : کپی

کاظمی، ا.، نجفی، م.، 1386. در مدار قرار دادن واحدها در سیستم های تجدید ساختار شده با استفاده از الگوریتم های ژنتیک و SA. نشریه بین المللی مهندسی صنایع و مدیریت تولید (فارسی)(نشریه بین المللی علوم مهندسی), [online] 18(3 (ویژه نامه مهندسی برق و مکانیک)), pp.31-40. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=66386. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 41 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی