برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

مطالعه تغييرات شيميايي و ساختماني سولفيدهاي نقره و مس توسط SRS (مطالعه اي از کاربردهاي سينکروترون بر مبناي XAS در کاني شناسي - بلورشناسي و ژئوشيمي)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه زمین شناسی، دانشگاه فردوسی مشهد
 
چکیده: 

سولفيدهاي  Ag=A) ABS2يا Cu و Bi=B، Sb يا As) گروهي از كانيهاي طبيعي هستند كه بيشتر در كانسارهاي رگهاي پليمتاليك يافت مي شوند. گر چه اين كانيها از نظر تركيب شيميايي ساده به نظر مي رسند اما از نظر ساختاري پيچيده اند و دستخوش گذار فازهاي متعددي مي شوند. در مطالعه سري سولفوسالت هاي سنتز شده، از سينكروترون براي دريافت داده هاي  K-edge EXAFSعناصر Cu، Bi، Sb، Ag، As و Cd استفاده شد. داده هاي مورد نياز موقعيت كاتيونهاي اصلي و فرعي در فازهاي جانشين شده به صورت موضعي، از آناليز طيف ها به طور مستقيم به دست آمدند. علاوه بر اين، مطالعات EXAFS براي تعيين ساختار و رفتار كاتيونها در مكانهاي ساختاري انجام شد. طول پيوندهاي As-S، As-Ag، Ag-S، Cu-Bi، Bi-Sb، Bi-S، Sb-S، Cu-S و As-As نيز در كانيهاي ميارژيرايت، امپلكتايت، چلكستيبايت، و اسميتايت به روش بيناب نمايي جذب پرتو XAS تعيين شدند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

رزم آرا، م. (1382). مطالعه تغییرات شیمیایی و ساختمانی سولفیدهای نقره و مس توسط SRS (مطالعه ای از کاربردهای سینکروترون بر مبنای XAS در کانی شناسی - بلورشناسی و ژئوشیمی). بلورشناسی و کانی شناسی ایران, 11(2), 109-120. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65751



Vancouver : کپی

رزم آرا مرتضی. مطالعه تغییرات شیمیایی و ساختمانی سولفیدهای نقره و مس توسط SRS (مطالعه ای از کاربردهای سینکروترون بر مبنای XAS در کانی شناسی - بلورشناسی و ژئوشیمی). بلورشناسی و کانی شناسی ایران. 1382 [cited 2021September17];11(2):109-120. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65751



IEEE : کپی

رزم آرا، م.، 1382. مطالعه تغییرات شیمیایی و ساختمانی سولفیدهای نقره و مس توسط SRS (مطالعه ای از کاربردهای سینکروترون بر مبنای XAS در کانی شناسی - بلورشناسی و ژئوشیمی). بلورشناسی و کانی شناسی ایران, [online] 11(2), pp.109-120. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65751.



 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 0 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی