برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1386 , دوره  - , شماره  1 ; از صفحه 37 تا صفحه 45 .
 
عنوان مقاله: 

برآورد نيروي ناشي از امواج و جريانهاي بر سازه هاي لاغر با استفاده از شبکه هاي عصبي مصنوعي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* بخش مهندسی عمران، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه تربیت مدرس
 
چکیده: 

تحليل واکنش سازه هاي فراساحل در برابر امواج و جريانهاي دريايي، از مهمترين مسائل مطرح شده مهندسي فراساحل است. علاوه بر نيروهاي ناشي از موج و جريان، سازه هاي لاغر در محيط دريا تحت تاثير نيروهاي هيدروديناميکي ناشي از حرکت خود سازه نيز هستند. در دهه هاي اخير تحقيقات و آزمايشهايي براي بررسي نيروهاي هيدروديناميکي ناشي از امواج و جريانهاي دريايي بر سازه هاي نوسان کننده انجام شده است.
در مقاله حاضر ابتدا مباحث مختلف اندرکنش سازه و دريا بررسي مي شود. سپس با استفاده از نتايج چندين مجموعه آزمايش بر روي مدل فيزيکي، شبکه هاي عصبي مصنوعي مناسبي براي برآورد نيروهاي ناشي از امواج و جريانهاي دريايي بر سازه هاي لاغر ارايه مي شود. با بررسي آماري جوابهاي حاصل، ملاحظه مي شود که نتايج، تقريب بسيار خوبي دارند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

مقیم، م.، و شفیعی فر، م.، و بحرینی نژاد، ا. (1386). برآورد نیروی ناشی از امواج و جریانهای بر سازه های لاغر با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی. هیدرولیک, -(1), 37-45. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65715Vancouver : کپی

مقیم محمدنوید، شفیعی فر مهدی، بحرینی نژاد اردشیر. برآورد نیروی ناشی از امواج و جریانهای بر سازه های لاغر با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی. هیدرولیک. 1386 [cited 2021September20];-(1):37-45. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65715IEEE : کپی

مقیم، م.، شفیعی فر، م.، بحرینی نژاد، ا.، 1386. برآورد نیروی ناشی از امواج و جریانهای بر سازه های لاغر با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی. هیدرولیک, [online] -(1), pp.37-45. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65715. 

 
بازدید یکساله 54 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی