برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1385 , دوره  8 , شماره  33 ; از صفحه 63 تا صفحه 76 .
 
عنوان مقاله: 

نظري بر نقدهاي شهيد خميني بر مقدمات پاسخ ابداعي امام خميني (س) به مساله ضد

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی
 
چکیده: 

يکي از مباحث علم اصول بحث ضد است. امام خميني در جواب به شبهه معروف بحث ضد، مقدمات هفت گانه اي را طرح کرده اند که مقدمه پنجم آن، بحث خطابات قانونيه است. ايشان در صدد هستند با چينش اين هفت مقدمه، شبهه مذکور را- که مختصرا مورد اشاره قرار خواهد گرفت- پاسخ دهند. اين پاسخ که به تعبير مرحوم شهيد مصطفي خميني، راه حل ابداعي حضرت امام خميني است، توسط اين شهيد بزرگوار مورد بررسي قرار گرفته است. ايشان در کتاب تحريرات في الاصول ضمن بررسي اين مبحث، و پذيرش نتيجه آن به شدت نسبت به ذکر هفت مقدمه براي پاسخ به اين شبهه اشکال کرده اند.
از آنجا که شهيد خميني در بررسي بحث خطابات قانونيه، نخست در نياز به برخي از مقدمات هفت گانه امام شبهه وارد کرده است، در اين مقال برآنيم تا با طرح آن قسمت از سخنان ايشان، به نقد و بررسي گفته هاي ايشان بپردازيم.
در آنچه از نظر خواهد گذشت، نخست به تبيين مساله پرداخته، سپس مقدمات طرح شده توسط امام را بررسي کرده، پس از آن، مطالب شهيد خميني را مرور نموده و در نهايت به جمع بندي آن مي پردازيم.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

خمینی، س. (1385). نظری بر نقدهای شهید خمینی بر مقدمات پاسخ ابداعی امام خمینی (س) به مساله ضد. متین, 8(33), 63-76. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65683Vancouver : کپی

خمینی سیدحسن. نظری بر نقدهای شهید خمینی بر مقدمات پاسخ ابداعی امام خمینی (س) به مساله ضد. متین. 1385 [cited 2021July28];8(33):63-76. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65683IEEE : کپی

خمینی، س.، 1385. نظری بر نقدهای شهید خمینی بر مقدمات پاسخ ابداعی امام خمینی (س) به مساله ضد. متین, [online] 8(33), pp.63-76. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65683. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 52 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی