برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

نقش آلبومين تزريقي در پيشگيري از ايجاد سندرم تحريک بيش از حد تخمداني در سيکلهاي ART

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه آندوکرنولوژی و ناباروری، موسسه رویان
 
چکیده: 

هدف از اين مطالعه ارزيابي اثر آلبومين براي پيشگيري از ايجاد سندرم تحريک بيش از حد تخمداني در زناني است که در معرض خطر قرار دارند. اين مطالعه بصورت آينده نگر و مداخله گر و تصادفي در پژوهشکده رويان انجام شد.
در اين مطالعه 90 بيمار که در سيکل IVF و يا ICSI قرار داشنتد و خطر ايجاد سندرم هيپراستيمولاسيون تخمداني متوسط تا شديد را داشته، بصورت تصادفي به دو گروه تقسيم شدند 57 نفر در گروه مطالعه و 33 نفر در گروه شاهد جاي گرفتند. در گروه مورد مطالعه در زمان گرفتن اووسيت 50 گرم آلبومين را در 500 ميلي ليتر سرم نرمال سالين ريخته و بصورت تزريق وريدي به بيمار داده شد و در گروه شاهد فقط 500 ميلي ليتر تزريق شد. نتيجه اين تحقيق نشان داد که تمام بيماران در گروه مورد مطالعه و شاهد از نظر سن، تعداد اووسيت، ميزان سطح استراديول در زمان تزريق hCG، مدت زمان مرحله فوليکولي، تعداد آمپولهاي hMG مصرفي و تعداد جنينهاي انتقال يافته با يکديگر مشابه بودند. در گروه مورد مطالعه يک بيمار از 57 بيمار دچار سندرم تحريک بيش از حد تخمداني شد ولي در گروه شاهد 4 نفر از 33 بيمار دچار اين سندرم شده و بستري گرديدند. (1.8% در مقابل 12% با p<0.05) بنابراين دادن سرم آلبومين در زمان گرفتن اووسيت در بيماراني که در خطر ايجاد سندرم تحريک بيش از حد تخمداني هستند مي تواند به ميزان قابل توجهي خطر ايجاد اين سندرم را کاهش دهد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

شاهرخ تهرانی نژاد، ا.، و ضیایی، س. (1379). نقش آلبومین تزریقی در پیشگیری از ایجاد سندرم تحریک بیش از حد تخمدانی در سیکلهای ART. باروری و ناباروری (JOURNAL OF REPRODUCTION AND INFERTILITY), 1(3 (مسلسل 3)), 12-17. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65503



Vancouver : کپی

شاهرخ تهرانی نژاد انسیه، ضیایی سوسن. نقش آلبومین تزریقی در پیشگیری از ایجاد سندرم تحریک بیش از حد تخمدانی در سیکلهای ART. باروری و ناباروری (JOURNAL OF REPRODUCTION AND INFERTILITY). 1379 [cited 2021September17];1(3 (مسلسل 3)):12-17. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65503



IEEE : کپی

شاهرخ تهرانی نژاد، ا.، ضیایی، س.، 1379. نقش آلبومین تزریقی در پیشگیری از ایجاد سندرم تحریک بیش از حد تخمدانی در سیکلهای ART. باروری و ناباروری (JOURNAL OF REPRODUCTION AND INFERTILITY), [online] 1(3 (مسلسل 3)), pp.12-17. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=65503.



 

 
بازدید یکساله 68 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی