برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي و مطالعه زيست محيطي آب بندان هاي سيد محله و لپوي زرين كلا

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

براي مطالعه زيست محيطي و بررسي ارزش آب بندان هاي سيد محله و لپوي زرين كلا پس از تهيه نقشه پايه با مقياس 1:50000، اقدام به نمونه برداري از گونه هاي گياهي (پيراموني و آبزي) و جانوري در چهار فصل گرديد. نمونه هاي جمع آوري شده در محل و يا در آزمايشگاه اداره كل حفاظت محيط زيست استان مازندران مورد شناسايي قرار گرفت. همچنين از آب كانال هاي ورودي و خروجي آب بندان سيد محله و زرين كلا در فصول پاييز و زمستان نمونه برداري شده و برخي فاكتورهاي بيولوژيكي و شيميايي اندازه گيري شد. نتايج آزمايش هاي بيولوژيكي و شيميايي در جدول 12 خلاصه شده است.
ارزش اقتصادي- اجتماعي اين آب بندان ها نيز مورد مطالعه قرار گرفت و معلوم شد كه منابع اقتصادي قابل حصول آنها شامل برداشت ماهي پرورشي، شالي و شكار پرندگان مهاجر آبزي مي باشد.
محاسبه درآمد حاصل از فروش ماهي، برنج و پرندگان مهاجر در جداول 8، 9 و 10 خلاصه شده است.
گونه هاي گياهي شناسايي شده شامل 6 گونه از گياهان پيراموني و 22 گونه از گياهان آبزي در آب بندان سيد محله و 11 گونه آبزي در آب بندان لپوي زرين كلا مي باشد. فهرست اين گياهان در جداول 1 و 2 خلاصه شده است.
پرندگان شناسايي شده در آب بندان سيد محله و لپوي زرين كلا به ترتيب 20 و 16 گونه است. دوزيستان و خزندگان شناسايي شده به ترتيب 3 و 8 گونه مي باشد كه در جداول 5 و 6 خلاصه شده است.
تنوع گونه هاي گياهي و جانوري اين آب بندان ها كم، ولي تنوع گونه هاي كنار آبزي قابل توجه مي باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

خراسانی، ن.، و رکنی، م. (1380). بررسی و مطالعه زیست محیطی آب بندان های سید محله و لپوی زرین کلا. علوم و تکنولوژی محیط زیست, -(8-7), 91-101. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=64223Vancouver : کپی

خراسانی نعمت اله، رکنی محمودعلی. بررسی و مطالعه زیست محیطی آب بندان های سید محله و لپوی زرین کلا. علوم و تکنولوژی محیط زیست. 1380 [cited 2021July28];-(8-7):91-101. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=64223IEEE : کپی

خراسانی، ن.، رکنی، م.، 1380. بررسی و مطالعه زیست محیطی آب بندان های سید محله و لپوی زرین کلا. علوم و تکنولوژی محیط زیست, [online] -(8-7), pp.91-101. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=64223. 

 
بازدید یکساله 135 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی