برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

مديريت زيست محيطي سايت واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي در راستاي توسعه پايدار

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

دانشگاه آزاد اسلامي با درك رسالت علمي خود و نياز كشور به تعداد بيشتر نيروهاي متخصص ورزيده، در سال 1373 اقدام به تاسيس مجتمع عظيم دانشگاهي علوم و تحقيقات در شهر تهران نموده كه بخشي از آن از سال 1374 فعاليت خود را آغاز نمود و در مقاطع تحصيلي دكتري و كارشناسي ارشد رشته هاي مختلف آموزشي اقدام به پذيرش دانشجو مي نمايد.
احداث چنين مجموعه اي با اين وسعت و گستردگي، مسلما ممكن است پيامدهاي مثبت و در عين حال آثار سوء زيست محيطي به همراه داشته باشد كه ضرورت استقرار يك سيستم مديريت زيست محيطي در اين نهاد را به منظور شناسايي، كنترل و كاهش آثار نامطلوب زيست محيطي پروژه مورد نظر ايجاب مي نمايد. از اين رو تحقيق مورد نظر مطابق با نيازمندي هاي استاندارد ايزو 14001 در زمينه استقرار سيستم مديريت زيست محيطي و با هدف مطالعه و بررسي و نيز ارزيابي آثار و جنبه هاي زيست محيطي مورد نظر و نيز نگرش بر سيستم مديريت زيست محيطي اين دانشگاه با توجه به موفقيت خاص اكولوژيكي آن تدوين و صورت پذيرفته است.
بر همين اساس در اين تحقيق با توجه به بازنگري موقعيت زيست محيطي واحد علوم و تحقيقات، جنبه هاي بارز زيست محيطي و پيامدهاي آن در سه فاز طراحي، ساختماني و بهره برداري تعيين و در قالب صورت ريز آثار مشخص گرديده است. همچنين به منظور بهبود وضعيت موجود، اهداف و مقاصد (اهداف كلان و خرد) زيست محيطي تعيين و راهكارهايي نيز براي استقرار سيستم مديريت زيست محيطي در سازمان مورد نظر پيشنهاد گرديده است. در نهايت نتيجه اين تحقيق و حاصل اين بررسي كه موقعيت زيست محيطي واحد علوم و تحقيقات را از طريق تلفيقي از مطالعات ارزيابي آثار زيست محيطي و نگرش سيستمي استاندارد ايزو
(EMS) 14001 مشخص مي نمايد، لزوم استقرار يك سيستم مديريت زيست محيطي در اين واحد دانشگاهي مي باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
بازدید یکساله 130 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی