برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

دستيابي به جنسيت موردنظر در بيماران بارور و نابارور كه تحت درمان تزريق داخل رحمي اسپرم به روش آلبومين گراديان قرار گرفتند

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

مقدمه: انتخاب جنسيت به علل مختلف به خصوص در جوامع آسيايي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است روشهاي مختلفي جهت انتخاب جنسيت وجود دارد كه از جمله مي‌توان روش تزريق داخل رحمي اسپرم به همراه آلبومين گراديان را ذكر نمود. هدف از اين تحقيق بررسي كارآيي روش فوق الذكر در زوجهاي بارور و نابارور مي‌باشد.
روشها: اين مطالعه
به صورت گذشته‌نگر در مركز ناباروري و باروري اصفهان انجام گرفت. در اين مطالعه باروري و جنسيت مورد نظر در 21 زوج بارور و 24 زوج نابارور كه تحت 82 سيكل تزريق داخل رحمي اسپرم قرار گرفته بودند مورد بررسي قرار گرفت. لازم به ذكر است در گروه نابارور، جهت سوپراوولاسيون و القا تخمك گذاري از كلوميد،HMG  و HCG استفاده شد در صورتي كه در گروه بارور جهت القا تخمك گذاري تنها از HCG استفاده گرديد.
نتايج: نتايج حاصله مويد 21 مورد حاملگي منجر به تولد، در 45 زوج كه در طي 82 سيكل تحت
تزريق داخل رحمي اسپرم قرار گرفته بودند، بود كه ميزان موفقيت اين روش 25.6% و دستيابي به جنسيت موردنظر 66.6%مي‌باشد اما با تفكيك نتايج مشخص گرديد كه درصد موفقيت اين روش در گروه بارور و نابارور به ترتيب 35.7% و 20.4% و دستيابي به جنسيت مورد نظر 80% و 54.5%مي‌باشد.
بحث: نتايج به دست آمده، روش تزريقي داخل رحمي اسپرم
همراه با آلبومين گراديان را روش مناسبي براي درمان زوجهاي نازا و روش مناسبي براي رسيدن به جنسيت موردنظر در بيماران بارور معرفي مي‌نمايد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

نصراصفهانی، م.، و احمدی، س.، و کلانتری، س.، و فروهان، ب.، و صفاییان، ع.، و شاه سنایی، و.، و صابرعلی، س. (1382). دستیابی به جنسیت موردنظر در بیماران بارور و نابارور که تحت درمان تزریق داخل رحمی اسپرم به روش آلبومین گرادیان قرار گرفتند. مجله دانشکده پزشکی اصفهان, 21(70-69), 24-28. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=641Vancouver : کپی

نصراصفهانی محمدحسین، احمدی سیدمهدی، کلانتری سیداسداله، فروهان باقر، صفاییان علیرضا، شاه سنایی وحید، صابرعلی سیدمجتبی. دستیابی به جنسیت موردنظر در بیماران بارور و نابارور که تحت درمان تزریق داخل رحمی اسپرم به روش آلبومین گرادیان قرار گرفتند. مجله دانشکده پزشکی اصفهان. 1382 [cited 2021June14];21(70-69):24-28. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=641IEEE : کپی

نصراصفهانی، م.، احمدی، س.، کلانتری، س.، فروهان، ب.، صفاییان، ع.، شاه سنایی، و.، صابرعلی، س.، 1382. دستیابی به جنسیت موردنظر در بیماران بارور و نابارور که تحت درمان تزریق داخل رحمی اسپرم به روش آلبومین گرادیان قرار گرفتند. مجله دانشکده پزشکی اصفهان, [online] 21(70-69), pp.24-28. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=641. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 111 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی