برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1384 , دوره  3 , شماره  9 ; از صفحه 29 تا صفحه 44 .
 
عنوان مقاله: 

طراحي، و ساخت و پايايي سنجي دستگاه اندازه گيري عملكرد حركت

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

هدف: اين پژوهش با هدف طراحي و ساخت دستگاهي جهت اندازه گيري و ثبت عملكرد حركتي و نيز به دست آوردن پايايي اين ابزار انجام گرفت.
روش: از اين رو پس از بررسي هاي به عمل آمده و با توجه به پژوهش هايي كه در زمينه ثبت عملكردهاي حركتي در خارج از كشور صورت گرفت طرح اوليه دستگاه به دست آمد. پس از ساخت نمونه اوليه و انجام آزمون هاي مكرر بر روي آن موفق به ساخت نمونه اصلي دستگاه گرديدند كه با توجه به نبود دستگاهي مشابه در داخل كشور، طي مراحل ساخت و اندازه گيري مجبور به تعويض چندين مدار الكترونيكي شده تا در نهايت بر اساس قطعات موجود در داخل، نمونه اصلي توليد گرديد. اين دستگاه شامل يك بخش سخت افزاري جهت اجراي الگوهاي حركتي متنوع توسط آزمون شونده و يك بخش نرم افزاري براي جمع آوري و تجزيه و تحليل اطلاعات به دست آمده مي باشد.
يافته ها: براي كسب پايايي اين دستگاه و اطمينان از ثبات آن در اندازه گيري هاي مكرر، 25 نفر از دانشجويان پسر دانشگاه صنعتي اميركبير به طور تصادفي انتخاب شدند و در دو آزمون با الگوي حركتي يكسان با فاصله زماني يك هفته آزمون به عمل آمد.
نتيجه گيري: نتايج به روش ضريب همبستگي پيرسون با نرم افزار آماري
SPSS.11 محاسبه گرديد و ميزان پايايي با فرض نرمال بودن جامعه آماري براي زمان حركت 88% و براي زمان عكس العمل ساده 83.5% به دست آمد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

شریف نژاد، ع.، و بهرام، ع. (1384). طراحی, و ساخت و پایایی سنجی دستگاه اندازه گیری عملکرد حرکت. پژوهش در علوم ورزشی, 3(9), 29-44. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=63605Vancouver : کپی

شریف نژاد علی، بهرام عباس. طراحی, و ساخت و پایایی سنجی دستگاه اندازه گیری عملکرد حرکت. پژوهش در علوم ورزشی. 1384 [cited 2021September28];3(9):29-44. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=63605IEEE : کپی

شریف نژاد، ع.، بهرام، ع.، 1384. طراحی, و ساخت و پایایی سنجی دستگاه اندازه گیری عملکرد حرکت. پژوهش در علوم ورزشی, [online] 3(9), pp.29-44. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=63605. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 86 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی