برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1384 , دوره  - , شماره  26 ; از صفحه 12 تا صفحه 22 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي زيست محيطي و تعيين هزينه هاي خارجي (اقتصادي- بهداشتي) شعله هاي روباز چاه هاي نفت در شهرستان اهواز و ارائه راه كارهاي مديريتي براي كاهش اثرات منفي و استفاده هاي اقتصادي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

در سراسر جهان، گازهاي همراه استخراج نفت كه، داراي تركيبات سمي هستند با هدف كاهش سميت آنهم در شرايط ويژه سوزانده مي شوند. دراين تحقيق سعي شده است، ضمن بررسي وضعيت مشعل هاي چاه هاي نفت اهواز، راهكارهاي مديريتي ارايه شود. بنابراين، به بررسي محيط هاي زيست انساني طبيعي و فيزيكي تحت تاثير مشعل ها در شهرستان اهواز پرداخته و از روش هاي تئوري و عملي (جستجو در اينترنت، گفتگو و مصاحبه با متخصصان محيط زيست و شركت ملي نفت و مشاهدات شخصي و آماربرداري بيماران تنفسي و غيره) استفاده شده است.
برخي نتايج بدست آمده از اين تحقيق در زمينه گفتگو چگونگي فعاليت و موقعيت مكاني مشعلها نسبت به شهر اهواز، تاثير فعاليت مشعل ها بر اقتصاد كشور و سلامتي و بهداشت شهروندان اهوازي است. همچنين نتايجي نيز در زمينه اثر فعاليت مشعل ها بر اقتصاد كشور و سلامتي و بهداشت شهروندان اهوازي است. همچنين نتايجي نيز در زمينه اثر فعاليت مشعل ها بر جانوران، گياهان،‌ خاك و آب منطقه حاصل شده است.
انتشار آلاينده هاي (
(Nox, H2S, SO2, CO, CO2از مشعل هاي فوق الذكر مورد محاسبه قرار گرفته و هزينه هاي بروز ناراحتي هاي ريوي و تنفسي و ميلياردها ريال ضرر اقتصادي برآورد شده است. پيشنهادات مديريتي ارايه شده در دو حالت وجود و عدم وجود فعاليت اشتغال در مشعل هاي چاه هاي نفت نيز پايه ريزي شده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 91
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی