برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

اثرات مدت زمان بارگذاري بر روي ضرايب بار هم ارز در روسازي هاي انعطاف پذير

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

به دليل رفتار ويسکوالاستيک مخلوطهاي آسفالتي، واکنشهاي ايجاد شده در سازه راه و به تبع آن ضرايب بار هم ارز مربوطه، وابسته به مدت زمان اعمال بار بر سطح راه مي باشد. از اين رو در اين تحقيق به بررسي اثرات تغيير سرعت بار عبوري و مدت زمان اعمال بار بر ضرايب بار هم ارز پرداخته شده است. از آنجايي که با افزايش سرعت بار عبوري ماهيت بارگذاري تغيير مي يابد، از اين رو در اين تحقيق پارامتر سرعت بار عبوري از 2 جنبه بررسي قرار گرفته است.
1. توليد بارهاي ديناميکي ناشي از سرعت بالاي وسيله نقليه عبوري در يک فاصله زماني کوتاه.
2. صرف نظر کردن از ماهيت ديناميکي بار و اعمال بار عبوري به صورت استاتيکي بر سطح راه.
با توجه به کمبود امکانات موجود در ايران، در اين مطالعه جهت انجام تحقيقات لازم روش تئوري مورد استفاده قرار گرفته است. در اين تحقيق، بخشي از راه مورد مطالعه در آزمايش راه آشتو به عنوان روسازي منتخب مورد بررسي قرار گرفته است. و پس از محاسبه واکنشهاي بحراني روسازي با استفاده از نرم افزار
KENLAYER، ضرايب بار هم ارز در زمانهايي معادل با سرعت 20km/hr و 120km/hr تعيين گرديده است. نتايج به دست آمده بر اساس روش تئوري نشان داد که اثرات مدت زمان بارگذاري بر مقدار ضرايب بار هم ارز نه تنها بر اساس معيارهاي انتخابي مختلف جهت محاسبه اين ضرايب متفاوت است، بلکه اين اثرات وابسته به نوع و وزن محور عبوري نيز مي باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 146 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی