برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

ميزان مونواكسيد كربن هواي شهر كاشان در سال 1379

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 
سابقه و هدف: مونواكسيد كربن گازي بي‌رنگ، بي‌بو و بدون مزه است كه جزو آلاينده‌ها به حساب مي‌آيد. سازمان حفاظت محيط زيست آمريكا از اين گاز به عنوان آلاينده اصلي هوا نام مي‌برد. با توجه به عوارض شناخته شده آن و عدم اطلاع از ميزان آن در منطقه و به منظور تعيين ميزان مونواكسيد كربن هواي كاشان، اين تحيق در سال 1379 انجام گرفت.
مواد و روش‌ها: اين مطالعه به روش توصيفي انجام گرفت. شهر كاشان به 8 منطقه تقسيم و در هر منطقه از محدوده پر ترافيك و مسكوني با دستگاه Co- Detector اندازه‌گيري شد. در مجموع تحقيق روي حداكثر 128 نمونه انجام گرفت كه نيمي از آن در مناطق مسكوني و نيمي ديگر در مناطق پر ترافيك بود و نتايج با حداكثر غلظت 8 ساعته استاندارد مقايسه شد.
يافته‌ها: تحقيق روي تعداد 128 نمونه انجام گرفت در مناطق مسكوني شهر كاشان آلودگي با مونواكسيد كربن وجود نداشت و در مناطق پر ترافيك آلوده به مونواكسيد كربن بودند.
نتيجه‌گيري: با توجه به آلودگي مناطق پر ترافيك شهر كاشان به مونواكسيد بايد منابع اصلي اين آلاينده‌ها را كه همان وسايط نقليه است مجهز به سيستم‌هاي كنترل آلودگي هوا كرد. در ضمن احداث جاده‌هاي عريض به منظور كم كردن ترافيك مي‌تواند تا حد زيادي موثر باشد. افزايش فضاي سبز در شهر نيز بايد مد نظر قرار گيرد كه به هر حال نياز به پژوهش را ضروري مي‌نمايند.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

رضایی مفرد، م.، و الماسی، ح. (1382). میزان مونواکسید کربن هوای شهر کاشان در سال 1379. فیض, 7(1 (پی در پی 25)), 56-59. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=626Vancouver : کپی

رضایی مفرد محمدرضا، الماسی حسن. میزان مونواکسید کربن هوای شهر کاشان در سال 1379. فیض. 1382 [cited 2021June13];7(1 (پی در پی 25)):56-59. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=626IEEE : کپی

رضایی مفرد، م.، الماسی، ح.، 1382. میزان مونواکسید کربن هوای شهر کاشان در سال 1379. فیض, [online] 7(1 (پی در پی 25)), pp.56-59. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=626. 

 
بازدید یکساله 72 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی