برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

نوكارديوز جلدي و ريوي در يك بيمار مبتلا به بيماري پمفيگوس

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه پوست، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اصفهان، خیابان صفه، بیمارستان الزهرا (س)، بخش پوست
 
چکیده: 
بيماري پمفيگوس، يك بيماري تاولي مزمن جلدي مخاطي است كه در گروه بيماري هاي ايمونوبولوز پوستي طبقه بندي مي شود. عفونت ها، بالاخص سپتي سمي ناشي از استافيلوكوك اورئوس و پسودوموناس آئروژينوزا شايع ترين و خطيرترين عارضه ناشي از مصرف داروهاي ايمونوساپرسيو در درمان اين بيماري هستند. عفونت با نو كارديا در اين بيماري نادر است به طوري كه تاكنون در نوشته هاي پزشكي تنها 6 مورد آن گزارش شده است.
بيمار آقايي 56 ساله با سابقه 1 ساله از پمفيگوس ولگاريس بوده كه تحت درمان با پردنيزولون و سيكلوفسفامايد قرار گرفت و دچار نوكارديوز پوستي و ريوي شد، اما به خوبي به درمان با كوتريموكسازول پاسخ داد.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

اصیلیان، ع.، و یوسفی، ع. (1383). نوکاردیوز جلدی و ریوی در یک بیمار مبتلا به بیماری پمفیگوس. بیماریهای پوست, 8(1 (پیاپی 29) ضمیمه 1), 47-52. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5908Vancouver : کپی

اصیلیان علی، یوسفی علیرضا. نوکاردیوز جلدی و ریوی در یک بیمار مبتلا به بیماری پمفیگوس. بیماریهای پوست. 1383 [cited 2021May16];8(1 (پیاپی 29) ضمیمه 1):47-52. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5908IEEE : کپی

اصیلیان، ع.، یوسفی، ع.، 1383. نوکاردیوز جلدی و ریوی در یک بیمار مبتلا به بیماری پمفیگوس. بیماریهای پوست, [online] 8(1 (پیاپی 29) ضمیمه 1), pp.47-52. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5908. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 93 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی