برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

زايگوميكوز پوستي در بيمار ديابتي: گزارش يك مورد

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه روماتولوژی، دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران، خیابان به آفرین، بیمارستان فیروزگر، بخش روماتولوژی
 
چکیده: 
در اين مقاله يک بيمار ديابتي با عفونت قارچي از دسته زيگوومايست ها معرفي مي شود که به دنبال بستري شدن در بيمارستان و قرار دادن آنژيوکت جهت درمان، ضايعات پوستي در روي ساعد چپ او پديدار و به درگيري عصبي اولنار منجر شده است.
هنگام مرجعه از ضايعات پوستي و عصب اولنار بيمار نمونه برداري شد که در بازبيني مجدد آنها با فاصله زماني دو ماه، تشخيص عفونت قارچي ناشي از زيگومايست ها از جمله موکور با ديدن هيف هاي بدون سپتوم همراه با انتشار آن به عروقي خوني مجاور مورد شک قرار گرفت. در رنگ آميزي، نمونه قارچ شناسي مثبت گزارش شده است اما کشت نمونه منفي بود. بدنبال يک دوره درمان کامل با آمفوتريسين B تزريقي پاسخ باليني در بيمار مشاهده شد.
بطور کلي هر بيمار ديابتي يا فردي که سيستم ايمني او تضعيف شده است و حتي در افراد سالم با عفونت هاي غير معمول که به درمانهاي متداول با آنتي بيوتيک ها پاسخ نمي دهند، لازم است که زايگوميکوزير مشکوک شده و بررسي هيستوپاتولوژيک و قارچ شناسي جهت تشخيص آن بعمل آيد.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

پورمقیم، ه.، و صداقتی، ح.، و انصارین، ح.، و دیانت، ع.، و مولانایی، س. (1382). زایگومیکوز پوستی در بیمار دیابتی: گزارش یک مورد . بیماریهای پوست, 6(4 (پیاپی 24)), 46-50. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5624Vancouver : کپی

پورمقیم هادی، صداقتی حمیده، انصارین حبیب، دیانت علی، مولانایی سعادت. زایگومیکوز پوستی در بیمار دیابتی: گزارش یک مورد . بیماریهای پوست. 1382 [cited 2021June20];6(4 (پیاپی 24)):46-50. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5624IEEE : کپی

پورمقیم، ه.، صداقتی، ح.، انصارین، ح.، دیانت، ع.، مولانایی، س.، 1382. زایگومیکوز پوستی در بیمار دیابتی: گزارش یک مورد . بیماریهای پوست, [online] 6(4 (پیاپی 24)), pp.46-50. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5624. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 73 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی