برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

جايگزيني لاستيك بازيافتي در آميزه و تهيه فرمولبندي بهينه كاربردي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* تهران، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، پژوهشکده فرایند
 
چکیده: 

لاستيکهاي مستعمل را در شرايط مختلف مي توان بازيابي، فراورش و وولکانيده کرد. اما به علت استفاده از انواع کائوچوي مصنوعي در محصولات و نبود حجم زياد ضايعات، لاستيک بازيافتي جاي مهمي در صنعت لاستيک ندارد و بيشتر براي استفاده دوباره در موارد مصرفي خاص بکار مي رود. از اين رو شايد بتوان گفت که مهمترين انگيزه براي انجام اين پژوهش، سرمايه گذاري و کاربرد لاستيک بازيافتي براي حل مسایل و مشکلات زيست محيطي است.
در اين کار پژوهشي، جايگزيني لاستيک بازيافتي براي BR, SBR, NR و دوده در فرمولبندي آميزه هاي آج تايرهاي روکش شده سواري و باري بررسي شده است و با تغييرات انجام شده خواص کاربردي متعادل و مطلوبي براي استفاده در ساخت قطعاتي که مصرف عمده آنها در حالت ايستاست، بدست آمده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

بخشنده، غ.، و نورانی، م. (1382). جایگزینی لاستیک بازیافتی در آمیزه و تهیه فرمولبندی بهینه کاربردی. علوم و تکنولوژی پلیمر (فارسی), 16(1 (پیاپی 63)), 21-30. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5370Vancouver : کپی

بخشنده غلامرضا، نورانی مهدی. جایگزینی لاستیک بازیافتی در آمیزه و تهیه فرمولبندی بهینه کاربردی. علوم و تکنولوژی پلیمر (فارسی). 1382 [cited 2021May08];16(1 (پیاپی 63)):21-30. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5370IEEE : کپی

بخشنده، غ.، نورانی، م.، 1382. جایگزینی لاستیک بازیافتی در آمیزه و تهیه فرمولبندی بهینه کاربردی. علوم و تکنولوژی پلیمر (فارسی), [online] 16(1 (پیاپی 63)), pp.21-30. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5370. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 69 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی