برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي نتايج Modified Dual Onlay Bone Graft در درمان دفكت هاي استخواني وسيع در بيمارستانهاي اصفهان

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه ارتوپدی، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان، اصفهان
 
چکیده: 

مقدمه: نان يونيون همراه با دفكت يكي از مشكلات ارتوپدي است كه اگر همراه با عفونت باشد اين مشكل باز هم جدي تر است. در كشور ما به علت جنگ تحميلي هشت ساله و وجود تصادفات شديد پيوسته با اين مشكلات روبرو بوده و خواهيم بود.
روشها: تغييراتي كلي در روش Dual Onlay Bone Graft داده شده و آن را در 146 بيمار نان يونيون همراه با دفكت وسيع كه اكثر آنها مجروحين جنگي بوده‌اند به كار برده‌ايم اين دفكت‌ها در ناحيه متافيز و يا متافيز- ديافيز بوده‌اند با قراردادن پلاك استخواني در يك طرف دفكت و instrument فلزي در طرف ديگر آن و فيكس كردن اين دو به وسيله پيچ به همديگر به روشي ساده توانستيم فيكساسيوني عالي به دست آورده و حركات مفاصل را سريعا شروع نماييم صد مورد از اين بيماران به مدت 5/2 سال از نظر باليني و راديولوژيكي پيگيري نموده ايم.
نتايج: در 100 مورد پيگيري شده نود درصد يونيون به دست آمده است. به علاوه، به علت فيكساسيون محكم و حركات سريع مفاصل جاور دامنه حركات اين مفاصل و عملكرد عضو نسبت به ساير روشها عالي بوده است.
بحث: با به دست آمدن يونيون با درصد بالا آن هم در دفكت‌هاي وسيع استخواني در بيماراني كه همراه با ضايعات نسوج نرم هم بوده‌اند اين روش را به عنوان يكي از روشهاي عالي و قابل مقايسه با ساير روشها مطرح مي كند و ما آن را بخصوص در نان يونيون ‌هاي همراه با دفكت ناحيه متافيز كه به دست آوردن فيكاسيون خوب مشكل است به عنوان روش ايده‌آل توصيه مي‌كنيم.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

ناظم، خ.، و توکلی، ع. (1382). بررسی نتایج Modified Dual Onlay Bone Graft در درمان دفکت های استخوانی وسیع در بیمارستانهای اصفهان. پژوهش در علوم پزشکی, 8(1), 60-62. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=530Vancouver : کپی

ناظم خلیل اله، توکلی عبدالرضا. بررسی نتایج Modified Dual Onlay Bone Graft در درمان دفکت های استخوانی وسیع در بیمارستانهای اصفهان. پژوهش در علوم پزشکی. 1382 [cited 2021June24];8(1):60-62. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=530IEEE : کپی

ناظم، خ.، توکلی، ع.، 1382. بررسی نتایج Modified Dual Onlay Bone Graft در درمان دفکت های استخوانی وسیع در بیمارستانهای اصفهان. پژوهش در علوم پزشکی, [online] 8(1), pp.60-62. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=530. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 134 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی