برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
تابستان 1397 , دوره  5 , شماره  2 ; از صفحه 309 تا صفحه 328 .
 
عنوان مقاله: 

مدیریت منابع انسانی سبز؛ الگویی برای پایداری در سازمان های ورزشی (مورد مطالعه: اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان شمالی)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده مهندسی صنایع و مدیریت، دانشگاه صنعتی شاهرود
 
چکیده: 
هدف: هدف از پژوهش حاضر بررسی تأثیر مدیریت منابع انسانی سبز بر پایداری سازمانی اداره کل ورزش وجوانان استان خراسان شمالی است. روش شناسی: پژوهش حاضر از حیث هدف و شیوه گردآوری داده ها به ترتیب کاربردی و توصیفی-پیمایش از نوع همبستگی است. جهت تعیین روابط علی ومعلولی مابین متغیرها از تکنیک مدل سازی معادلات ساختاری استفاده شده است. جامعه آماری تحقیق عبارت است از کارکنان اداره کل ورزش وجوانان خراسان شمالی. گردآوری داده ها با استفاده از پرسشنامه های استاندارد مدیریت منابع انسانی سبز (سخاوالکر و تادانی، 2013) و پایداری سازمانی (کارکولیان و همکاران، 2015) انجام شده است که پس از تائید روایی صوری و محتوایی و پایایی، مابین نمونه ها توزیع شده اند. یافته ها: نتایج تحقیق نشان داد که فعالیت های انجام شده در اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان شمالی به عنوان نمونه موردی، بیشترین همسویی را با استانداردهای مدیریت منابع انسانی سبز به میزان 63 درصد دارند. آگاهی از استانداردهای منابع انسانی سبز در سطح کمتر از میانگین قرار دارد. براساس نتایج معادلات ساختاری می توان مشاهده نمود که استانداردهای منابع انسانی سبز بر پایداری به میزان 89/0 در این سازمان مؤثر است. نتیجه گیری: یافته های تحقیق نشان داد که وضعیت آگاهی از منابع انسانی سبز از دیگر ابعاد ضعیف تر بوده و این در حالی است که بیشترین تأثیر بر اساس نتایج مدل ساختاری بر روی پایداری سازمان به میزان 58/0 ملاحظه می شود. ازاین رو پیشنهاد می شود که سازمان ورزش وجوانان خراسان شمالی با برگزاری دوره های آموزشی و اطلاع رسانی مناسب در خصوص منابع انسانی سبز در تقویت این بعد بکوشد. همچنین، وضعیت فعالیت های منابع انسانی سبز مناسب است لذا به مدیران پیشنهاد می شود تا در تداوم فعالیت های مربوطه کوشا باشند.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

آیباغی اصفهانی، س.، و حسنی، ع.، و حسینی نیا، س. (1397). مدیریت منابع انسانی سبز؛ الگویی برای پایداری در سازمان های ورزشی (مورد مطالعه: اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان شمالی). مدیریت منابع انسانی در ورزش, 5(2 ), 309-328. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=525959Vancouver : کپی

آیباغی اصفهانی سعید، حسنی علی اکبر، حسینی نیا سیدرضا. مدیریت منابع انسانی سبز؛ الگویی برای پایداری در سازمان های ورزشی (مورد مطالعه: اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان شمالی). مدیریت منابع انسانی در ورزش. 1397 [cited 2021May12];5(2 ):309-328. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=525959IEEE : کپی

آیباغی اصفهانی، س.، حسنی، ع.، حسینی نیا، س.، 1397. مدیریت منابع انسانی سبز؛ الگویی برای پایداری در سازمان های ورزشی (مورد مطالعه: اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان شمالی). مدیریت منابع انسانی در ورزش, [online] 5(2 ), pp.309-328. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=525959. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 165 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی