برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
تابستان 1382 , دوره  2 , شماره  3 ; از صفحه 205 تا صفحه 214 .
 
عنوان مقاله: 

مديريت بلايا: ارايه الگويي براي برنامه‌ريزي اثربخش در مقابله با بيوتروريسم

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم پزشکی ایران
 
چکیده: 

بيوتروريسم يكي از تهديدهاي جدي جامعه بين الملل محسوب مي گردد. از آنجا كه چاره انديشي براي مقابله با اين پديده نيازمند اعمال شيوه هاي مديريتي نوين است، مديريت بلايا به عنوان يكي از وجوه مديريت بحران مي تواند براي مقابله با اين خطر كارساز باشد.
هدف از اين مطالعه معرفي نقش مديران بلايا و ضرورت تعريف و ايجاد يك سيستم مديريت به منظور برنامه ريزي، هدايت و نظارت بر روند پاسخگويي در برابر بلايا به هنگام بروز حوادث بيوتروريستي است. گرچه سازمان هاي نظامي در مقوله بيوتروريسم ابتكار عمل را در دست دارند، اما به دليل ماهيت فراگير و ويژگي پاتوژن هاي مورد استفاده و پيامدهاي حاصل از حملات بيوتروريستي، نقش نظام سلامت در پاسخ و كنترل اين فرآيندها غير قابل انكار است.
در اين مقاله كوشش بر آن است تا ضمن معرفي بيوتروريسم به عنوان يكي از انواع بلاياي ساخته دست بشر (Man Made) با ارايه الگويي براي برنامه ريزي اثربخش توسط مديريت بلايا، راهكار هاي مناسبي جهت مقابله با بيوتروريسم پيشنهاد گردد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

جهانگیری، ک.، و طبیبی، س. (1382). مدیریت بلایا: ارایه الگویی برای برنامه‌ریزی اثربخش در مقابله با بیوتروریسم. پایش, 2(3), 205-214. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=4969Vancouver : کپی

جهانگیری کتایون، طبیبی سیدجمال الدین. مدیریت بلایا: ارایه الگویی برای برنامه‌ریزی اثربخش در مقابله با بیوتروریسم. پایش. 1382 [cited 2021June22];2(3):205-214. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=4969IEEE : کپی

جهانگیری، ک.، طبیبی، س.، 1382. مدیریت بلایا: ارایه الگویی برای برنامه‌ریزی اثربخش در مقابله با بیوتروریسم. پایش, [online] 2(3), pp.205-214. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=4969. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 261 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی