4 SID.ir | ارزيابي اثر ترانسپوزيسيون قدامي عضله مايل تحتاني در درمان انحراف عمودي تفكيك شده (DVD) با يا بدون پركاري عضله مايل تحتاني
برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
عنوان مقاله: 

ارزيابي اثر ترانسپوزيسيون قدامي عضله مايل تحتاني در درمان انحراف عمودي تفكيك شده (DVD) با يا بدون پركاري عضله مايل تحتاني

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

هدف: ترانسپوزيسيون عضله مايل تحتاني (IOAT) به عنوان روش موثري در درمان DVD شناخته مي شود. هدف از اين مطالعه ارزيابي اثرات اين روش درماني در درمان مبتلايان به DVD همراه با يا بدون پركاري عضله مايل تحتاني (IOOA) و مقايسه نتايج آن با يكديگر مي باشد.
مواد و روش ها: 19 چشم مبتلا به DVD تنها (گروه يك) و 15 چشم مبتلا به DVD همراه با IOOA تحت عمل جراحي IOAT قرار گرفتند. ميزان DVD و IOOA قبل و بعد از عمل جراحي اندازه گيري و ثبت شده و مورد تجزيه و تحليل آماري قرار گرفتند.
يافته ها: ميانگين مدت پيگيري در دو گروه به ترتيب 9.4 و 9 ماه بود. در 5 چشم از 7 چشم مبتلا بهDVD  بيش از 15PD، ميزان DVD باقيمانده بعد از عمل بيش از5PD  بود، در حالي كه در 27 چشم باDVD  مساوي يا كمتر از 15PD، ميزان DVD باقيمانده بعد از عمل كمتر از5PD  بود.
نتيجه گيري: IOAT به ويژه در مواردي كه ميزان DVD قبل از عمل مساوي يا كمتر از15PD  باشد، روش موثري در اصلاح DVD با يا بدون IOOA است. به نظر مي رسد در DVD بيش از 15PD،IOAT  به تنهايي قادر به اصلاح يا كاهش مطلوب ميزان DVD نمي باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 153
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی