برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
1382 , دوره  16 , شماره  1 ; از صفحه 58 تا صفحه 62 .
 
عنوان مقاله: 

پيشگيري از اندوفتالميت باكتريال در جراحي كاتاراكت

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

هدف: ارزيابي تكنيك هاي معمول مورد استفاده براي پيشگيري اندوفتالميت باكتريال، براساس مرور متون به صورت سيستماتيك و درجه بندي مدارك موجود.
اهميت باليني: تكنيك هاي پيشگيرانه براي كاهش خطر اندوفتالميت باكتريايي به دنبال جراحي كاتاراكت به شكل رايج مورد استفاده قرار مي گيرند. اما مدارك تاييد كننده آنها نامشخص هستند.
مرور متون: يك جستجو در مدلاين براي مقالاتي كه در فاصله سال هاي 1966 تا 2000 به زبان انگليسي يا با چكيده انگليسي منتشر شده بودند و با استفاده از چند دسته لغات كليدي انجام شد و هشتاد و هشت مقاله كه بر اساس معيارهاي از قبل معين شده ارزش قضاوت را داشتند، شناسايي شد.
نتايج: هيچ روش پيشگيري نتوانست حداكثر درجه «توصيه باليني» (يعني گروه A و حياتي براي پيامد باليني) را كسب كند. آماده سازي پيش از عمل با محلول «پويدن ـ آيودين» توصيه باليني B را كسب كرد (به طور متوسط مهم براي پيامد باليني). تمام مداخلات پيشگيرانه گزارش شده ديگر و از جمله تزريق آنتي بيوتيک زير ملتحمه اي پس از عمل، کوتاه کردن پيش از عمل مژه ها، شستشوي پيش از عمل با سالين، آنتي بيوتيك هاي موضعي پيش از عمل، محلول هاي شستشوي حاوي آنتي بيوتيك و هپارين حين عمل، به خاطر شواهد متضاد و ضعيفي كه استفاده از آن را توصيه ميكرد، كمترين درجه توصيه باليني را كسب كردند (گروه C، احتمالا اما نه به طور يقين مرتبط با پيامد باليني).
نتيجه گيري: براي پيشگيري از آندوفتالميت باكتريايي در جراحي كاتاراكت، متون موجود به صورت محكمي از بتادين پيش از عمل حمايت مي كند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 108
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی