برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

کاربرد رايانه در احياي دستنويس شاهنامه کوچک دوم

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نایین
 
چکیده: 

هدف مقاله حاضر معرفي يک روش کلي و عام براي احيا و بازسازي تمام نسخ خطي اي است که به دليل پراکندگي صفحات، بازسازي آن ها با دشواري يا اشتباه در تشخيص دقيق صفحات و يا برگ هاي اصيل انجام مي شود. اين روش بازسازي و احياي نسخ در برنامه اکسل انجام شده و به شکل خودکار در نه مرحله انجام مي پذيرد که به عنوان نمونه در بازسازي دستنويس مصور شاهنامه موسوم به کوچک دوم، اعمال شده و به احياي درست و دقيق آن انجاميده است.
روش بازسازي پيشنهادي، روشي کلي و قابل اعمال در تمام دستنويس هاي ناقص و پراکنده است. دقت اين روش را مي توان با بازسازي چند نمونه دستنويس کامل که براي امتحان و به طور تصنعي ناقص شده اند، مورد سنجش قرار داد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

توسلی، ح. (1393). کاربرد رایانه در احیای دستنویس شاهنامه کوچک دوم. آینه میراث, 12(1 (پیاپی 54)), 59-108. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=298456Vancouver : کپی

توسلی حجت. کاربرد رایانه در احیای دستنویس شاهنامه کوچک دوم. آینه میراث. 1393 [cited 2021July28];12(1 (پیاپی 54)):59-108. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=298456IEEE : کپی

توسلی، ح.، 1393. کاربرد رایانه در احیای دستنویس شاهنامه کوچک دوم. آینه میراث, [online] 12(1 (پیاپی 54)), pp.59-108. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=298456. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 38 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی