برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

سناريوهاي امنيت بخشي محتواهاي فرارسانه اي نوين و نقش حاکميت در تعامل با عدم قطعيت هاي آينده

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

امروزه تلفن هاي همراه به بخشي اصلي در سبک زندگي افراد تبديل شده است. در اين راستا، پيشرفت فناوري منجر به تغييرات شگرفي در زندگي بشر شده است. از جمله ي اين تغييرات مي توان به نحوه ي دستيابي به انواع محصولات و خدمات فرهنگي به صورت ديجيتالي در بستر تلفن همراه به عنوان يک فرارسانه اشاره نمود که با توجه به ضريب نفوذ بالاي آن در ايران، توجه به آن بسيار حائز اهميت مي باشد. آنچه موجبات نگراني کنشگران و ذي نفعان اين عرصه شده است، امنيت بخشي محتوا و بررسي تحولات آينده ي آن است که حيات يا بقاي آنها را تحت تاثير قرار مي دهد. نظر به اين‏که امنيت رسانه اي به لحاظ نقشي كه در اشاعه ي محتوا و شكل دهي به افكار عمومي و جهت گيري آن دارد، در ارتقاي امنيت فرهنگي و به تبع آن امنيت ملي هر كشوري اهميتي تاثيرگذار دارد.
بنابراين، در اين مقاله در پي آن هستيم که با استفاده روش کيفي اکتشافي از طريق به كارگيري رويکرد آينده پژوهي با تاکيد بر سناريونويسي براي درك منطق تحولات آينده به ترسيم آينده هاي محتمل فرارسانه ي تلفن همراه و امنيت محتواي آن در جمهوري اسلامي ايران پرداخته ايم که به منظور دستيابي به سناريوهاي محتمل آينده، از طريق الگوبرداري اکوسيستم ها و تحليل محتواي اسناد فرادستي دو محور اصلي عدم قطعيت شناسايي و از طريق روش ايدون چهار سناريو (تکامل آهسته، بن بست صنعت، بازار کامل و دنياي فرصت هاي از دست رفته) استخراج گرديد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
  • ندارد
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

اعتباریان خوراسگانی، ا.، و زمان زاده دربان، م. (1394). سناریوهای امنیت بخشی محتواهای فرارسانه ای نوین و نقش حاکمیت در تعامل با عدم قطعیت های آینده. سیاست دفاعی, 23(3 (پیاپی 91)), 165-197. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=297809Vancouver : کپی

اعتباریان خوراسگانی اکبر، زمان زاده دربان موسی. سناریوهای امنیت بخشی محتواهای فرارسانه ای نوین و نقش حاکمیت در تعامل با عدم قطعیت های آینده. سیاست دفاعی. 1394 [cited 2021May16];23(3 (پیاپی 91)):165-197. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=297809IEEE : کپی

اعتباریان خوراسگانی، ا.، زمان زاده دربان، م.، 1394. سناریوهای امنیت بخشی محتواهای فرارسانه ای نوین و نقش حاکمیت در تعامل با عدم قطعیت های آینده. سیاست دفاعی, [online] 23(3 (پیاپی 91)), pp.165-197. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=297809. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 38 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی