برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1396 , دوره  3 , شماره  2 ; از صفحه 102 تا صفحه 114 .
 
عنوان مقاله: 

مقاله مروري: در جستجوي عوامل معنوي طول عمر انسان در قرآن

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه معارف اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تبریز، ایران
 
چکیده: 

سابقه و هدف: با وجود پيشرفت هاي چشمگير در علم و تکنولوژي، روز به روز اضطراب، افسردگي و ناآرامي بيش از پيش بر جوامع چيره شده و سلامت معنوي و به تبع آن سلامت جسمي انسان را به خطر مي اندازد. ازاين رو، اهميت پرداختن به زواياي گوناگون سلامت مادي و معنوي، بيشتر احساس مي شود. افزايش طول عمر يکي از آثار سلامت معنوي است. هدف اين پژوهش بررسي عوامل معنوي طول عمر از ديدگاه قرآن است.
روش کار: در اين تحقيق که با روش تحليلي - کتابخانه يي انجام شده، از کتاب هاي حوزه ي علوم اسلامي و ديني، تفاسير موجود و نيز از مقالات حوزه ي روان شناسي، با موضوع سلامت معنوي و طول عمر، استفاده شده است. در اين پژوهش همه ي موارد اخلاقي رعايت شده است؛ علاوه براين، نويسندگان مقاله هيچ گونه تضاد منافعي گزارش نکرده اند.
يافته ها: يافته ها نشان داده که از ديدگاه قرآن کريم، پنج عامل معنوي موجب طول عمر انسان مي شود؛ همچنين در قرآن بيش از عوامل مادي طول عمر انسان، به عامل هاي معنوي توجه شده است.
نتيجه گيري: براي افزايش طول عمر در دنياي تکنولوژي، عمل کردن به عامل هاي معنوي که در قرآن به آن توجه شده، بسيار کارساز و اثربخش است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

علیانسب، س.، و حاضری جیقه، ع.، و رمه پرور، آ. (1396). مقاله مروری: در جستجوی عوامل معنوی طول عمر انسان در قرآن. پژوهش در دین و سلامت, 3(2), 102-114. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=296160Vancouver : کپی

علیانسب سیدضیاء الدین، حاضری جیقه علی اکبر، رمه پرور آمنه. مقاله مروری: در جستجوی عوامل معنوی طول عمر انسان در قرآن. پژوهش در دین و سلامت. 1396 [cited 2021May17];3(2):102-114. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=296160IEEE : کپی

علیانسب، س.، حاضری جیقه، ع.، رمه پرور، آ.، 1396. مقاله مروری: در جستجوی عوامل معنوی طول عمر انسان در قرآن. پژوهش در دین و سلامت, [online] 3(2), pp.102-114. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=296160. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 487 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی