نسخه جدید سایت SID.ir

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

آلودگي اطلاعات در شبکه هاي اجتماعي - علمي و ارائه راهکارهاي مناسب خودآرشيوي (مطالعه موردي شبکه هاي اجتماعي - علمي آکادميا و مندلي)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 
هدف از پژوهش حاضر بررسي وضعيت آلودگي اطلاعات در شبکه هاي اجتماعي - علمي و ارائه راهکارهاي مناسب به اعضاي شبکه براي کاهش نقش منفي خودآرشيوي آن ها در آلودگي اطلاعات شبکه هاي اجتماعي - علمي آکادميا و مندلي است. در اين پژوهش از روش مروري - تحليلي با رويکرد توصيفي استفاده شده است که در آن پژوهشگران به معرفي شبکه هاي اجتماعي - علمي آکادميا و مندلي و بررسي وضعيت اطلاعات موجود در آن ها مي پردازند. با توجه به ويژگي هاي اين شبکه ها، راهکارهايي براي کاهش آلودگي اطلاعات در شبکه هاي مذکور ارائه مي شود. يافته ها حاکي از آن است که خودآرشيوي اعضا سبب افزايش آلودگي اطلاعات ـ همچون به روز نبودن، چندزبانه بودن، ناخوانا بودن، دروغين و نامعتبر بودن، تکراري بودن، و نقص اطلاعات در شبکه هاي اجتماعي ـ شده است. امروزه، شاهد افزايش روزافزون کاربران شبکه هاي اجتماعي و به تبع آن افزايش بي رويه و غيرقابل جلوگيري اطلاعات ناخواسته هستيم. بنابراين، اطلاعات اشتباه، حجم زياد آن ها، و آلودگي اطلاعات از جمله مشکلاتي است که شبکه هاي اجتماعي، به منزله بخشي از فضاي مجازي، با آن دست و پنجه نرم مي کنند. اين پژوهش نشان مي دهد که با ارائه راهکارهايي به اعضا ـ از جمله وضع و اعمال استانداردها و قواعد به منظور کنترل دقيق داده هاي ورودي به شبکه ها، استفاده از تکنيک هاي نام گذاري استاندارد براي ورود اطلاعات، و برقراري پيوند بين گروه ها براي دسترسي مشترک به مقالات ـ مي توان از آلودگي اطلاعات در اين فضاي مجازي کاست.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
  • ندارد
 
مقالات همایشی مرتبط: 
  • ندارد
 
طرح های مرتبط: 
  • ندارد
 
مقالات بین المللی مرتبط: 
  • No item.
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

بهرامسری، ش.، و احمدی زاده، س.، و نیازمند، م. (1394). آلودگی اطلاعات در شبکه های اجتماعی - علمی و ارائه راهکارهای مناسب خودآرشیوی (مطالعه موردی شبکه های اجتماعی - علمی آکادمیا و مندلی). کتاب مهر, -(17-18), 122-141. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=254339Vancouver : کپی

بهرامسری شیما، احمدی زاده سارا، نیازمند محمدرضا. آلودگی اطلاعات در شبکه های اجتماعی - علمی و ارائه راهکارهای مناسب خودآرشیوی (مطالعه موردی شبکه های اجتماعی - علمی آکادمیا و مندلی). کتاب مهر. 1394 [cited 2022August13];-(17-18):122-141. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=254339IEEE : کپی

بهرامسری، ش.، احمدی زاده، س.، نیازمند، م.، 1394. آلودگی اطلاعات در شبکه های اجتماعی - علمی و ارائه راهکارهای مناسب خودآرشیوی (مطالعه موردی شبکه های اجتماعی - علمی آکادمیا و مندلی). کتاب مهر, [online] -(17-18), pp.122-141. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=254339. 

 
بازدید یکساله 373 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی