برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1394 , دوره  3 , شماره  1 ; از صفحه 10 تا صفحه 16 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي ارتباط بين شدت درد قدامي زانو و اختلال عملکرد مفصل ساکروايلياک

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده علوم توانبخشی، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، ایران
 
چکیده: 

مقدمه: در بيماران با اختلال عملکرد مفصل ساکروايلياک، درد همزمان در مفصل زانو و عضلات مرتبط با آن قابل پيش بيني است، با اين حال، رابطه بين شدت درگيري مفصل زانو به ويژه در ناحيه قدام زانو و شدت اختلال عملکرد مفصل ساکروايلياک همچنان مورد بررسي و مطالعه است. در مطالعه حاضر به ارزيابي رابطه بين شدت درد کمپارتمان زانو و اختلال عملکرد مفصل ساکروايلياک پرداخته شد.
مواد و روش ها: مطالعه مقطعي حاضر بر روي 100 بيمار با شکايت درد زانو انجام شده بود که به منظور ارزيابي درد خود به کلينيک ارتوپدي مراجعه نموده بودند. شدت درد در زانو از طريق سيستم نمره دهي درد قدامي زانو يا
AKPS تعيين و طبقه بندي شد. اختلاف متوسط نمره درد در افراد با اختلال عملکرد مفصل ساکروايلياک و بدون اختلال عملکرد مفصل با آزمون t-test مقايسه و گزارش شد.
يافته ها: ميانگين نمره
AKPS در بيماران با اختلال عملکرد مفصل سکروايلياک برابر 33.2±12.1 و در گروه فاقد اختلال عملکرد مفصل سکروايلياک برابر 62.6±18.6 بود (P<0.001). شيوع درد زانو در افراد با اختلال عملکرد مفصل ساکروايلياک 56 درصد و در گروه بدون اختلال عملکرد مفصل 10 درصد بود (P<0.001).
نتيجه گيري: اگرچه نتايج مطالعه دال بر تفاوت معني دار نمره شدت در افراد با اختلال عملکرد مفصل ساکروايلياک و بدون اختلال عملکرد مفصل بود. با اين وجود انجام مطالعه با حجم نمونه بالاتر و بر روي جمعيت بزرگ تر با هدف افزايش تعميم پذيري نتايج توصيه مي گردد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 53 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی