برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
تابستان 1394 , دوره  3 , شماره  3 ; از صفحه 167 تا صفحه 177 .
 
عنوان مقاله: 

ميزان رضايتمندي مراجعين از خدمات بخش سرپايي درمانگاه هاي فوق تخصصي دانشگاه علوم پزشکي شيراز در سال 1393

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* شیراز، خیابان قصرالدشت، بین خیابان فلسطین و ملاصدرا، کوچه 29، ساختمان دیاموند (الماس) - دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی
 
چکیده: 

مقدمه: سازمان با هدف پاسخ گويي به نيازهاي مشتريان خارجي شکل گرفته و کار خود را توسط مشتريان داخلي به انجام مي رساند. رضايت از خدمات مي تواند شاخص مناسبي براي سنجش کيفيت خدمات و نحوه ارائه آنها از نظر گيرندگان خدمت محسوب شود. مطالعه حاضر جهت ارزيابي ميزان رضايتمندي بيماران سرپايي مراجعه کننده به درمانگاه هاي فوق تخصصي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي شيراز در سال 1393 انجام شد.
مواد و روش: اين پژوهش يک مطالعه مقطعي بود که بر روي بيماران سرپايي مراجعه کننده به درمانگاه هاي مطهري و امام رضا شيراز که از ابتداي تيرماه1393تا پايان مردادماه1393جهت دريافت خدمات سرپايي مراجعه کرده بودند، انجام شد. 714 نفر به صورت سهميه اي در مطالعه شرکت کردند. ابزار جمع آوري داده ها، پرسشنامه 32 سئوالي محقق ساخته اي بود که پس از روا و پايا شدن استفاده شد. داده ها توسط نرم افزار
SPSS نسخه 16 و با استفاده از آزمون آنوا و تي مستقل تحليل شد.
يافته ها: در مطالعه حاضر ميزان رضايت مندي از خدمات ارائه شده در درمانگاه مطهري و امام رضا
3.03±0.65 بود که بالاتر از حد متوسط برآورد شد. ميانگين نمره رضايت بيماران از کارکنان مدارک پزشکي از ساير بخشها کمتر بود در مقابل، بيشترين ميانگين رضايت مردم مربوط به پزشکان بود. بين ميانگين نمره رضايت شرکت کنندگان با جنسيت (p<0.001)و مرکز مراجعه (p=0.003) تفاوت آماري معني داري وجود داشت.
بحث و نتيجه گيري: يافته ها نشان داد که ميزان رضايتمندي از خدمات ارائه شده در اين دو مرکز، بالاتر از حد متوسط بود. اما با توجه به کاستي هاي موجودلازم است با برنامه ريزي مناسب در جهت برطرف کردن نقاط ضعف و ارتقا و بهبود شرايط موجود گام برداشت.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 76 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی