برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1393 , دوره  3 , شماره  3 ; از صفحه 68 تا صفحه 77 .
 
عنوان مقاله: 

انگيزه هاي کارآفرينانه درک شده توسط پرستاران کارآفرين ايراني: يک مطالعه کيفي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه پرستاری، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد خوراسگان، اصفهان، ایران
 
چکیده: 

مقدمه: جهت پاسخ گويي به نيازهاي روزافزون و نوپديد مردم در بخش سلامت، ضروري است تا پرستاران دامنه کاري خود را از بيمارستان به جامعه توسعه داده و جهت ارائه نقش هاي کارآفريني در سطوح مختلف مراقبتي آماده شوند. بي شک انتخاب مسير کارآفريني و به دنبال آن خطر کردن، تحمل ابهام و رويارويي با انواع موانع و مشکلات، نياز به انگيزه ها و محرک هاي قوي دارد.
هدف: مطالعه حاضر با هدف توصيف انگيزه هاي کارآفرينانه درک شده توسط پرستاران کارآفرين ايراني انجام گرديد.
مواد و روش ها: اين مطالعه يک تحقيق کيفي بود که بين سال هاي 1392- 93 انجام شد و در آن از روش آناليز محتواي گرانهايم و لاندمن (2004) براي جمع آوري و آناليز داده ها استفاده شد. 13 پرستار کارآفرين به صورت هدفمند انتخاب شده و داده ها توسط مصاحبه هاي بدون ساختار جمع آوري گرديد.
يافته ها: در نتيجه تجزيه و تحليل داده ها، پنج تم اصلي شامل ارتقاء حرفه اي، خدمت رساني به جامعه، دستاوردهاي معنوي، کسب درآمد بيشتر و اشتغال زايي به دست آمد.
نتيجه گيري: يافته هاي پژوهش نشان مي دهد که پرستاران براي ورود به کارآفريني پرستاري و رويارويي با چالش ها و مشکلات آن، به انگيزه هاي والايي نظير ارتقاء حرفه اي، خدمت رساني به جامعه و دستاوردهاي معنوي نياز دارند. از يافته هاي اين پژوهش مي توان جهت آشنايي پرستاران و دانشجويان پرستاري با انگيزه هاي پرستاران کارآفرين و تقويت گرايش آنها به کارآفريني در حوزه سلامت استفاده نمود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

جهانی، س.، و عابدی، ح.، و فلاحی خشکناب، م.، و الهی، ن. (1393). انگیزه های کارآفرینانه درک شده توسط پرستاران کارآفرین ایرانی: یک مطالعه کیفی. مدیریت پرستاری, 3(3), 68-77. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=244778Vancouver : کپی

جهانی سیمین، عابدی حیدرعلی، فلاحی خشکناب مسعود، الهی نسرین. انگیزه های کارآفرینانه درک شده توسط پرستاران کارآفرین ایرانی: یک مطالعه کیفی. مدیریت پرستاری. 1393 [cited 2021September17];3(3):68-77. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=244778IEEE : کپی

جهانی، س.، عابدی، ح.، فلاحی خشکناب، م.، الهی، ن.، 1393. انگیزه های کارآفرینانه درک شده توسط پرستاران کارآفرین ایرانی: یک مطالعه کیفی. مدیریت پرستاری, [online] 3(3), pp.68-77. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=244778. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 0 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی