برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1382 , دوره  37 , شماره  57 ; از صفحه 86 تا صفحه 90 .
 
عنوان مقاله: 

پستان اضافي در هر دو زير بغل با ترشح شير گزارش يك مورد و مروري بر مقالات منتشر شده در مورد پستان اضافي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

پستان اضافي يا polymastia ناهنجاري ثابت شده است و در مسير خط شيري جنيني ديده مي شود. علايم كلينيكي آن بزرگ شدگي پستان فرعي در دوره بلوغ و يا دوران حاملگي است. اضافه شدن عفونت و يا تغييرات بدخيمي نيز ديده مي شود.
ناهنجاريهاي استخواني، كليوي و قلبي و عروقي همراه با پستان فرعي ممكن است ديده شود .
در اين مقاله پستان اضافي دو طرفي در خانم 32 ساله اي گزارش مي شود كه با شروع بلوغ و رشد پستانهاي طبيعي، زير بغلهاي او نيز متورم مي شوند اما زياد قابل توجه نبودند. در سومين حاملگي زير بغلهاي او به شدت بزرگ شده و بعد از زايمان نيز گاهگاهي ترشح شير از هر دو زير بغل همزمان با پستانهاي طبيعي ديده مي شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

سیدی، ع.، و عمرانی، م. (1382). پستان اضافی در هر دو زیر بغل با ترشح شیر گزارش یک مورد و مروری بر مقالات منتشر شده در مورد پستان اضافی. مجله پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز, 37(57), 86-90. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=220Vancouver : کپی

سیدی عزت السادات، عمرانی محمود. پستان اضافی در هر دو زیر بغل با ترشح شیر گزارش یک مورد و مروری بر مقالات منتشر شده در مورد پستان اضافی. مجله پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز. 1382 [cited 2021June13];37(57):86-90. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=220IEEE : کپی

سیدی، ع.، عمرانی، م.، 1382. پستان اضافی در هر دو زیر بغل با ترشح شیر گزارش یک مورد و مروری بر مقالات منتشر شده در مورد پستان اضافی. مجله پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز, [online] 37(57), pp.86-90. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=220. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 796 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی