برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

مقايسه تاثير عصاره گياهي آويشن، ميخک و دارچين با نيستاتين بر ميزان مهار کانديدا آلبيکانس (مطالعه آزمايشگاهي)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* بخش بیماریهای دهان، دانشکده دندانپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
 
چکیده: 

سابقه و هدف: به دنبال پيشرفت علم و توجه بيشتر به مسائل سلامت، استفاده از داروها افزايش يافته است. با توجه به عوارض جانبي، قيمت بالا و مراحل پيچيده توليد داروهاي شيميايي، استفاده از گياهان دارويي مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به شيوع کانديدا آلبينکس در محيط دهان، مطالعه حاضر با هدف ارزيابي اثر ضد قارچي 3 گياه آويشن، ميخک و دارچين با نيستاتين در محيط آزمايشگاهي انجام شد.
مواد و روش ها: در اين مطالعه تجربي اثرات ضد قارچي سه گياه دارويي روي کانديدا آلبيکانس سنجيده شد. گياهان مورد نظر آويشن، دارچين و ميخک بودند. اين گياهان بر حسب استفاده هاي دارويي قديمي و مطالعات گذشته اي که انجام شده بود انتخاب شدند. کانديدا آلبيکانس در محيط
Sabuard Agar حاوي کلرامفنيکل، کشت داده شد. سه سري 10 تايي از عصاره گياهان مورد نظر و يک سري 10 تايي از ديسک آغشته به نيستاتين آماده شد. داخل هر پليت، 1 ديسک عصاره گياهي، 1 ديسک نيستاتين به عنوان کنترل مثبت و يک ديسک متانول و 1 ديسک خالي به عنوان کنترل منفي گذاشته شد. بعد از 24 ساعت، ميزان قطر هاله عدم رشد هر عصاره گياهي با ميزان قطر هاله عدم رشد کنترل مثبت با آناليز ANOVA مقايسه شد.
يافته ها: ميزان مهار کانديدا در گروه نيستاتين برابر (
32.6±0.84) و در گروه عصاره گياهي دارچين برابر (31.3±0.82) و عصاره ميخک برابر و بالاخره در آويشن برابر (13±0.82) بود (P<0.000).
نتيجه گيري: آويشن، ميخک و دارچين تاثيرات ضد قارچي روي کانديدا آلبيکانس را دادند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 398
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی