برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1391 , دوره  9 , شماره  33 ; از صفحه 37 تا صفحه 45 .
 
عنوان مقاله: 

تجاري سازي موفق فناوري با رويکرد تيمي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علامه طباطبایی
 
چکیده: 

ايده پردازي، پژوهش و نوآوري فناورانه، زماني ارزشمند است که منجر به خلق ثروت شود. تجاري سازي روشي است که مي توان به واسطه آن علم را به اقتصاد گره زده و به خلق ثروت از نوآوري پرداخت. موفقيت در توسعه و تجاري سازي فناوري، مستلزم کنار هم قرار گرفتن عوامل متعددي از جمله تفکر خلاق، دانش فني مناسب، تفکر و روحيه کارآفريني و منابع مالي است. اما به ندرت پيش مي آيد يک فرد به تنهايي همه اين ويژگي ها را داشته باشد. از اين رو، بهترين راهکار براي تجاري سازي موفق فناوري، ايجاد تيمي متشکل از چهار شخصيت مختلف با ويژگي هاي فوق مي باشد: اين چهار شخصيت عبارتند از مخترع/نوآور، سرمايه گذار، فناور و کارآفرين.
اين مقاله ضمن بررسي تعاريف و مفاهيم تجاري سازي، به سيزده مرحله در فرايند تجاري سازي -از ايده پردازي تا توسعه موفقيت و رشد- اشاره مي کند. در ادامه تشکيل تيم نوآوري را به عنوان يکي از راهکارهاي موفقيت تجاري سازي پيشنهاد داده و به بيان ويژگي هاي تيم نوآوري و اعضاي آن و نقش آنها در مراحل مختلف تجاري سازي مي پردازد. در پايان مقاله نيز به منظور دستيابي به دستاوردهاي بيشتر و بهتر در حوزه تجاري سازي، با توجه به شرايط موجود کشور پيشنهاداتي ارائه شده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

بغدادی، م.، و شاوردی، م. (1391). تجاری سازی موفق فناوری با رویکرد تیمی. رشد فناوری, 9(33), 37-45. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=194212Vancouver : کپی

بغدادی مصطفی، شاوردی مرضیه. تجاری سازی موفق فناوری با رویکرد تیمی. رشد فناوری. 1391 [cited 2021August05];9(33):37-45. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=194212IEEE : کپی

بغدادی، م.، شاوردی، م.، 1391. تجاری سازی موفق فناوری با رویکرد تیمی. رشد فناوری, [online] 9(33), pp.37-45. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=194212. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 344 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی