برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

پوشش خبري رويدادهاي دو کشور بحرين و سوريه در سايت فارسي شبکه العالم

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

مقاله حاضر به منظور بررسي تطبيقي پوشش خبري سايت فارسي شبکه تلويزيوني العالم در مورد رويدادهاي دو کشور بحرين و سوريه، در مقطع زماني که به «بيداري اسلامي» شهرت يافته، انجام گرفته است. در اين نوشتار از روش تحليل محتواي کيفي استفاده شده، نمونه گيري آن هدفمند از نوع روزهاي متوالي و واحد تحليل آن نيز«خبر» است.
يافته هاي به دست آمده نشان مي دهند در دوره مورد بررسي، حوادث بحرين به طور معناداري پوشش خبري بيشتري نسبت به حوادث سوريه گرفته است. در عين حال حکومت سوريه به طور معناداري پوشش خبري مثبت تري نسبت به حکومت بحرين گرفته است. همچنين تعداد اخبار العالم درباره هر يک از دو کشور، جهت گيري و برجسته سازي اين سايت و استفاده آن از واژگان، پيش فرض ها، تلقين ها، چارچوب ها، انگاره ها و کليشه ها به گونه اي است که در مجموع ذهنيت مثبتي از اعتراض ها و مخالفان بحرين و همچنين از نظام سوريه و اقدام هاي آن در مخاطبان ايجاد مي کند و در مقابل تصاويري منفي از اعتراض ها و مخالفان سوريه و همچنين نظام بحرين و اقدام هاي آن در ذهن مخاطبان شکل مي دهد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

فرقانی، م.، و نیکخواه ابیانه، ع. (1392). پوشش خبری رویدادهای دو کشور بحرین و سوریه در سایت فارسی شبکه العالم. مطالعات فرهنگ - ارتباطات, 14(22 (مسلسل 54)), 119-155. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=194200Vancouver : کپی

فرقانی محمدمهدی، نیکخواه ابیانه علیرضا. پوشش خبری رویدادهای دو کشور بحرین و سوریه در سایت فارسی شبکه العالم. مطالعات فرهنگ - ارتباطات. 1392 [cited 2021July31];14(22 (مسلسل 54)):119-155. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=194200IEEE : کپی

فرقانی، م.، نیکخواه ابیانه، ع.، 1392. پوشش خبری رویدادهای دو کشور بحرین و سوریه در سایت فارسی شبکه العالم. مطالعات فرهنگ - ارتباطات, [online] 14(22 (مسلسل 54)), pp.119-155. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=194200. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 160 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی