برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

از تهاجم فرهنگي تا جنگ نرم و راهکارهاي مقابله با آن از منظر مقام معظم رهبري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه جامع امام حسین (ع)
 
چکیده: 

ما در اين مقاله تلاش مي کنيم که دريابيم تهاجم فرهنگي و جنگ نرم دشمنان بر ضد نظام جمهوري اسلامي ايران با چه اهدافي اجرا مي شود. و نيز راهکارهاي مقابله با آن را با روش توصيفي - تحليلي مورد بررسي قرار دهيم و به پاسخ سوال مورد نظر (هدف اصلي تهاجم فرهنگي و جنگ نرم دشمنان بر ضد جمهوري اسلامي چيست و راه هاي مقابله با آن از منظر مقام معظم رهبري چگونه است؟) دست يابيم.
لذا با توجه به اهميت امروز جنگ نرم، که از طريق آن دولت ها و کشورها را با چالش رو به رو مي کنند و از اين راه به تغيير و براندازي آنها مي پردازند، يعني اذهان را تغيير داده و به تبع آن کشورها را بدون خون ريزي به تسخير در مي آورند، لازم است به طور دقيق آن را بشناسيم و راه هاي مقابله با آن را مورد بررسي قرار دهيم. لذا در اين مقاله اول با ارائه تعريفي از فرهنگ و تهاجم فرهنگي و ويژگي هاي آن، شناخت درستي از اين موضوع بدست مي آوريم و در ادامه به شناخت عوامل اين تهاجم و راهکارهاي مقابله با آن از منظر مقام معظم رهبري مي پردازيم. و بعد به تعريف جنگ نرم و مراحل آن و اهداف دشمن در اين جنگ پرداخته و شرط هاي اصلي فعاليت درست، راهکارهاي مقابله و عوامل پيروزي در جنگ نرم از منظر ايشان را بررسي مي کنيم. در ادامه به شناخت ابزارها و ابعاد تهاجم فرهنگي و جنگ نرم و راه هاي مقابله با آنها، که عبارت است از: شناخت دقيق و همه جانبه تهاجم فرهنگي و جنگ نرم، شناخت دقيق و کامل فرهنگ اسلامي و ملي، برنامه ريزي هاي علمي و اقتصادي، تدوين سياست فرهنگي و تربيتي جامع، مي پردازيم و نتيجه آن، اين که، در مقابل جنگ نرم و تهاجم فرهنگي بايستي از ابزارهاي فرهنگي استفاده کرد و توليدات فرهنگي را توسعه داد و در برابر تهاجمات غرب به صورت تهاجمي عمل نمائيم نه تدافعي.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

سبحانی فر، م.، و نوروزی، ر. (1391). از تهاجم فرهنگی تا جنگ نرم و راهکارهای مقابله با آن از منظر مقام معظم رهبری. پاسداری فرهنگی انقلاب اسلامی, 2(5), 89-117. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=193724Vancouver : کپی

سبحانی فر محمدجواد، نوروزی روح اله. از تهاجم فرهنگی تا جنگ نرم و راهکارهای مقابله با آن از منظر مقام معظم رهبری. پاسداری فرهنگی انقلاب اسلامی. 1391 [cited 2021July30];2(5):89-117. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=193724IEEE : کپی

سبحانی فر، م.، نوروزی، ر.، 1391. از تهاجم فرهنگی تا جنگ نرم و راهکارهای مقابله با آن از منظر مقام معظم رهبری. پاسداری فرهنگی انقلاب اسلامی, [online] 2(5), pp.89-117. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=193724. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 5336 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی