برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1391 , دوره  5 , شماره  18 ; از صفحه 1 تا صفحه 9 .
 
عنوان مقاله: 

کفش هوشمند با قابليت تشخيص موانع به کمک امواج فراصوت براي نابينايان و عملکرد مبتني بر سيکل راه رفتن انسان (جايگزيني براي عصاي سفيد)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه مهندسی پزشکی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه اصفهان
 
چکیده: 
هدف: در اين مقاله تلاش ما بر اين است تا کفشي طراحي شود که با استفاده از آن بتوان موانع موجود در اطراف يک فرد نابينا را در حين راه رفتن تشخيص داد. اين روش مي تواند جايگزين مناسبي براي عصاي سفيد نابينايان باشد. علاوه بر اين محدوديت هايي که در عصا وجود دارد مانند عدم تشخيص عمق و ارتفاع در طراحي اين کفش بر طرف شده است، مکانيسم اطلاع دهي موانع به فرد استفاده کننده لرزش در ناحيه مچ پا مي باشد.مواد و روش ها: در ساختار جديد محيط اطراف فرد نابينا به صورت سه بعدي اسکن مي شود و همواره اطلاعاتي از محيط اطراف در سيستم وجود دارد و در صورت نزديک شدن به يک مانع، کاهش ارتفاع و يا وجود مانعي در مسير سر و تنه فرد نابينا با استفاده از موتورهاي ارتعاشي به فرد نابينا هشدار مي دهد. ايده اصلي ساخت چنين وسيله اي از قابليت فاصله يابي امواج فراصوت که امروز به صورت گسترده در ردياب و تشخيص موانع استفاده مي شود گرفته شده است.بحث: استفاده و ايجاد اين امواج هيچ خطري براي بدن انسان ايجاد نمي کنند.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
  • ندارد
 
مقالات بین المللی مرتبط: 
  • No item.
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

گودرزی، ر.، و جمشیدی، ن. (1391). کفش هوشمند با قابلیت تشخیص موانع به کمک امواج فراصوت برای نابینایان و عملکرد مبتنی بر سیکل راه رفتن انسان (جایگزینی برای عصای سفید). طب جانباز, 5(18), 1-9. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=193352Vancouver : کپی

گودرزی رامین، جمشیدی نیما. کفش هوشمند با قابلیت تشخیص موانع به کمک امواج فراصوت برای نابینایان و عملکرد مبتنی بر سیکل راه رفتن انسان (جایگزینی برای عصای سفید). طب جانباز. 1391 [cited 2022January28];5(18):1-9. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=193352IEEE : کپی

گودرزی، ر.، جمشیدی، ن.، 1391. کفش هوشمند با قابلیت تشخیص موانع به کمک امواج فراصوت برای نابینایان و عملکرد مبتنی بر سیکل راه رفتن انسان (جایگزینی برای عصای سفید). طب جانباز, [online] 5(18), pp.1-9. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=193352. 

 
بازدید یکساله 348 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی