برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1390 , دوره  2 , شماره  8 ; از صفحه 43 تا صفحه 64 .
 
عنوان مقاله: 

بازشناسي تاريخي مكاتب غزالي، طبرسي و طنطاوي در حوزه تفسير علمي قرآن

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

آنچه در اين مقاله به آن پرداخته شده، جستاري گذرا بر سير تاريخي تفسير علمي است كه تلاش شده تا با ارائه فرايند تاريخي شكل گيري و تكثر انواع انديشه هاي مربوط به اعجاز علمي، روش هاي به كار گرفته شده در آن مورد تحليل و بازشناسي قرار گيرد تا در پرتو آن زمينه اي براي معرفت شناختي هر چه بهتر روش فهم معارف قرآني فراهم آيد.
با تقسيم ادوار تاريخي اعجاز علمي به چهار دوره: تكوين، تدوين، ترويج و تنقيح؛ روش هاي به كار گرفته شده در سه مكتب: غزالي، طبرسي و طنطاوي مورد بررسي قرار گرفته و در نهايت روش مكتب طبرسي در تعامل با اعجاز علمي قرآن به عنوان بهترين روش معرفي شده است.

لطفا براي مشاهده چکيده عربي به متن کامل (PDF) مراجعه فرماييد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

دیاری بیدگلی، م.، و موسوی کراماتی، س. (1390). بازشناسی تاریخی مکاتب غزالی, طبرسی و طنطاوی در حوزه تفسیر علمی قرآن. مطالعات تفسیری, 2(8), 43-64. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=192044Vancouver : کپی

دیاری بیدگلی محمدتقی، موسوی کراماتی سیدمحمدتقی. بازشناسی تاریخی مکاتب غزالی, طبرسی و طنطاوی در حوزه تفسیر علمی قرآن. مطالعات تفسیری. 1390 [cited 2021July25];2(8):43-64. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=192044IEEE : کپی

دیاری بیدگلی، م.، موسوی کراماتی، س.، 1390. بازشناسی تاریخی مکاتب غزالی, طبرسی و طنطاوی در حوزه تفسیر علمی قرآن. مطالعات تفسیری, [online] 2(8), pp.43-64. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=192044. 

 
بازدید یکساله 72 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی