برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1391 , دوره  9 , شماره  28 ; از صفحه 57 تا صفحه 71 .
 
عنوان مقاله: 

شناسايي و اولويت بندي عوامل موثر بر رضايت دانشجويان از خدمات ارائه شده توسط دانشگاه با استفاده از مدل کانو (مطالعه موردي: دانشگاه آزاد اسلامي واحد فيروزکوه)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* باشگاه پژوهشگران جوان، واحد فیروزکوه، گروه مدیریت بازرگانی، فیروزکوه، ایران
 
چکیده: 

هدف اين تحقيق ابتدا شناسايي عوامل موثر بر رضايت دانشجويان از خدمات ارائه شده توسط دانشگاه آزاد اسلامي واحد فيروزکوه و سپس طبقه بندي اين عوامل در سه گروه الزامات اساسي، الزامات عملکردي و الزامات انگيزشي و در نهايت تعيين اولويت هر يک از اين عوامل در طبقه مربوطه، بر اساس مدل کانو مي باشد. اين تحقيق از نظر هدف کاربردي و از نظر شيوه گردآوري داده هاي مورد نياز، توصيفي اکتشافي، از شاخه ميداني است. در اين تحقيق ابتدا با استفاده از روش مصاحبه گروه کانون و مقالاتي که پايه و اساس اين تحقيق هستند، 27 عامل به عنوان عوامل موثر بر رضايت دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد فيروزکوه، شناسايي شده و به عنوان مبنايي جهت طراحي پرسشنامه قرار گرفتند. همچنين پرسشنامه مزبور در چهار بخش طراحي و پس از توزيع در مرحله پيش آزمون و تعيين اعتبار آن، بين 384 نفر از دانشجويان توزيع شد که پس از تکميل، جمع آوري گرديد. نمونه مزبور با روش نمونه گيري تصادفي طبقه اي از ميان کليه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد فيروزکوه که در سه مقطع کارداني، کارشناسي و کارشناسي ارشد مشغول به تحصيل هستند، انتخاب گرديد. داده هاي حاصل از پرسشنامه در سه مرحله مورد تحليل قرار گرفتند. در مرحله اول با استفاده از آزمون دو جمله اي، موثر بودن هر يک از متغيرهاي 27 گانه بر رضايت دانشجويان مورد بررسي قرار گرفت که مشخص شد کليه اين متغيرها بر رضايت دانشجويان موثر مي باشند. در مرحله دوم ماهيت تاثير هر يک از متغيرهاي 27 گانه موثر بر رضايت دانشجويان بر اساس مدل کانو مورد بررسي قرار گرفت و اين متغيرها در سه گروه الزامات اساسي، الزامات عملکردي و الزامات انگيزشي طبقه بندي گرديدند. در نهايت از آزمون فريدمن جهت اولويت بندي متغيرهاي 27 گانه موثر بر رضايت دانشجويان در داخل هر يک از گروه هاي (الزامات) فوق استفاده شد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

زری باف، م.، و مختاران، م.، و لاجوردی، م. (1391). شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر رضایت دانشجویان از خدمات ارائه شده توسط دانشگاه با استفاده از مدل کانو (مطالعه موردی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه). پژوهشگر (مدیریت) (Journal of Industrial Strategic Management), 9(28), 57-71. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=190352Vancouver : کپی

زری باف مهدی، مختاران ماهرخ، لاجوردی مسعود. شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر رضایت دانشجویان از خدمات ارائه شده توسط دانشگاه با استفاده از مدل کانو (مطالعه موردی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه). پژوهشگر (مدیریت) (Journal of Industrial Strategic Management). 1391 [cited 2021September28];9(28):57-71. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=190352IEEE : کپی

زری باف، م.، مختاران، م.، لاجوردی، م.، 1391. شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر رضایت دانشجویان از خدمات ارائه شده توسط دانشگاه با استفاده از مدل کانو (مطالعه موردی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه). پژوهشگر (مدیریت) (Journal of Industrial Strategic Management), [online] 9(28), pp.57-71. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=190352. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 441 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی