برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1390 , دوره  15 , شماره  49 ; از صفحه 31 تا صفحه 51 .
 
عنوان مقاله: 

تحليل فرآيند نشانه - معناشناختي فرهاد در منظومه خسرو و شيرين نظامي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه ولایت، ایرانشهر
 
چکیده: 

نشانه معناشناختي از جمله نظريه هايي است که موجب مي شود نظام ايستا و مکانيکي نشانه شناسي ساخت گرا به نظامي سيال تبديل گردد. اين نظريه بر پايه اصول پديدارشناختي و جريان يابي نشانه ها قرار دارد و مي کوشد تا تبيين کند که چگونه نشانه اي با برخورداري از نظام هاي معنايي، در روند نشانه پذيري و معنايابي متکثر قرار مي گيرد. همچنين آشکار مي سازد که عامل انساني چطور و چگونه تاثيري را در رابطه سازي بين دال و مدلول به وجود مي آورد.
اين مقاله از رهگذر اين نظريه تلاش مي کند تا پاسخ مناسب اين پرسش ها را بيابد که: چگونه فرهاد در مسير نشانه پذيري متکثر و معنايابي هاي عميق واقع مي شود؟ و خسرو در اين رويکرد چگونه شرايطي دارد؟ و چرا فرهاد پايگاهي مرجع و اسطوره اي مي يابد؟ و خسرو به نشانه اي نازل و فروکاسته تبديل مي شود؟

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

نرماشیری، ا. (1390). تحلیل فرآیند نشانه - معناشناختی فرهاد در منظومه خسرو و شیرین نظامی. متن پژوهی ادبی (زبان و ادب پارسی), 15(49), 31-51. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=190131Vancouver : کپی

نرماشیری اسماعیل. تحلیل فرآیند نشانه - معناشناختی فرهاد در منظومه خسرو و شیرین نظامی. متن پژوهی ادبی (زبان و ادب پارسی). 1390 [cited 2021August05];15(49):31-51. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=190131IEEE : کپی

نرماشیری، ا.، 1390. تحلیل فرآیند نشانه - معناشناختی فرهاد در منظومه خسرو و شیرین نظامی. متن پژوهی ادبی (زبان و ادب پارسی), [online] 15(49), pp.31-51. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=190131. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 34 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی