برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

زيرساختهاي فرهنگي و آموزشي جامعه دانايي محور

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

در سالهاي اخير پس از گذر از جامعه كشاورزي و صنعتي، با گسترش اينترنت و فناوريهاي نوين پردازش و تبادل اطلاعات، جهان به سوي جامعه اي گام برمي دارد كه در آن مفاهيمي همچون اطلاعات، دانش، دانايي و خرد نقش به سزايي بازي مي كند، جوامعي همچون جامعه شبكه اي (ايجاد ارتباط بين جوامع از طريق شبكه ها و حركت به سمت جهاني شدن)، جامعه اطلاعاتي (تمامي كارها بر مبناي اطلاعات، وجود نقش انسان در قالب فراگيري، رشد و به كارگيري اطلاعات) و نهايتا به جامعه دانايي محور يا فراصنعتي (وقوع كامل جهاني شدن و نقش انسان آگاه و توسعه يافته به عنوان محور تحولات و روابط اجتماعي و اقتصادي) كه در آنها لزوم توجه به فناوري اطلاعات و ارتباطات، فرهنگ سازي و ارائه آموزشهاي مناسب امري اجتناب ناپذير خواهد بود و در صورت عدم ايجاد زيرساختهاي مناسب، توسعه و تعامل با دنياي پيشرفته ميسر نخواهد بود.
در اين مقاله در زمينه لزوم ارايه آموزشهاي مناسب، آماده سازي و به روزرساني منابع انساني، توليد علم و فناوري آن، محتواسازي، اطلاع رساني، فقر اطلاعاتي، کمبود منابع اطلاعاتي فارسي، محورهاي آتي پژوهش، فناوري اطلاعات و ارتباطات، چشم انداز آتي جهان ارايه شده در مجمع جهاني جامعه اطلاعاتي و اصول و استانداردهاي جهاني و بومي جامعه اطلاعاتي، دسترسي، كاربردهاي فناوري اطلاعات و تغيير الگوهاي زندگي، شغلي، اوقات فراغت، نظام آموزشي و داد و ستد مطالبي ارايه مي شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

فراهی، ا.، و حبیبی پور، ف.، و پازری، م. (1384). زیرساختهای فرهنگی و آموزشی جامعه دانایی محور. پیک نور- علوم انسانی, 3(2 (ویژه یادگیری و آموزش از راه دور)), 126-138. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=127368Vancouver : کپی

فراهی احمد، حبیبی پور فرزاد، پازری محسن. زیرساختهای فرهنگی و آموزشی جامعه دانایی محور. پیک نور- علوم انسانی. 1384 [cited 2021July24];3(2 (ویژه یادگیری و آموزش از راه دور)):126-138. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=127368IEEE : کپی

فراهی، ا.، حبیبی پور، ف.، پازری، م.، 1384. زیرساختهای فرهنگی و آموزشی جامعه دانایی محور. پیک نور- علوم انسانی, [online] 3(2 (ویژه یادگیری و آموزش از راه دور)), pp.126-138. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=127368. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 802 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی