برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

ملاحظات سبك شناسانه بهار در ديوان

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه زبان و ادبیات فارسی، دانشگاه علامه طباطبایی
 
چکیده: 

محمدتقي بهار مانند غالب شاعران بزرگ (البته بيشتر از آنان) در ديوان خود نظرياتي در سبك شناسي و نقد ادبي اظهار كرده است. آنچه نظريات او را نسبت به ديگران بيشتر شايسته تامل مي كند اين است كه او پايه گذار فن سبك شناسي در ايران است.
مباحث سبك شناسانه ديوان بهار متنوع است و از بحث در سبك فردي و سبك دوره و تكوين سبك تا قضاوت در باب شعر شاعران مختلف از قديم و جديد را دربرمي گيرد. بهار فرصت تدوين سبك شناسي شعر را نيافت، اما مطالب و مباحث او بسيار مغتنم است و جاي آن دارد كه به تفصيل موردبحث و فحص قرار گيرد. در اين مقاله، به اين گونه مباحث او اشاره مي شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

شمیسا، س. (1383). ملاحظات سبک شناسانه بهار در دیوان. پیک نور- علوم انسانی, 2(3 (ویژه زبان و ادبیات)), 3-13. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=127206Vancouver : کپی

شمیسا سیروس. ملاحظات سبک شناسانه بهار در دیوان. پیک نور- علوم انسانی. 1383 [cited 2021July29];2(3 (ویژه زبان و ادبیات)):3-13. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=127206IEEE : کپی

شمیسا، س.، 1383. ملاحظات سبک شناسانه بهار در دیوان. پیک نور- علوم انسانی, [online] 2(3 (ویژه زبان و ادبیات)), pp.3-13. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=127206. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 111 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی