برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
زمستان 1388 , دوره  7 , شماره  4 ; از صفحه 88 تا صفحه 103 .
 
عنوان مقاله: 

اعتماد و اعتماد سازي در سازمان

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* مرکز مراغه
 
چکیده: 

در زمان معاصر، که بدگماني و سوءظن بر روحيه بيشتر مديران حاکم است، متاسفانه، تعداد کمي از سازمان ها مي توانند به کيفيت مطلوب تيمي، همکاري و اعتماد در فرهنگ هايشان ببالند. مديران براي ساختن و تقويت اعتماد بين دو يا چند بخش، بايد بدانند كه چگونه افراد اعتماد افراد ديگر، گروه يا سازمان را تجربه و درك مي كنند و چگونه اعتماد بين افراد يا گروه ها در خلال زمان رشد مي كند . به عبارت ديگر، درك اين مطلب ضروري است كه چگونه اعتماد از نظر رواني در افراد ديگر تجربه مي شود پيش از اينكه تاثيرش بر رفتار، انتظارات و نتايج حاصل از اعتماد بين افراد در سازمان، تجزيه و تحليل شود.
در اين مقاله، با ارايه تعاريفي از اعتماد و بر شمردن ابعاد آن به اهميت اعتماد در زندگي و سازمان پرداخته مي شود. نيز چگونگي تاثيرگذاري اعتماد بر متغيرهاي ديگر بيان شده و تكامل اعتماد و چگونگي تاثير آن بر شركت و تيم هاي كاري تحليل شده است. مقاله درصدد بيان اين امر است كه تجربه اعتماد با كنش متقابل ارزش ها، نگرش ها و حالت ها و احساسات افراد تعيين مي شود. نيز با بكارگيري «ديدگاه تعاملي سمبليك» بررسي مي شود كه اعتماد چگونه در طول زمان تغيير و رشد مي كند و چگونه مي توان به اعتمادسازي در سازمان پرداخت.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

پناهی، ب. (1388). اعتماد و اعتماد سازی در سازمان. پیک نور- علوم انسانی, 7(4), 88-103. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=127204Vancouver : کپی

پناهی بلال. اعتماد و اعتماد سازی در سازمان. پیک نور- علوم انسانی. 1388 [cited 2021August02];7(4):88-103. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=127204IEEE : کپی

پناهی، ب.، 1388. اعتماد و اعتماد سازی در سازمان. پیک نور- علوم انسانی, [online] 7(4), pp.88-103. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=127204. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 1013 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی