برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي تاثير مصرف مواد و الکل بر رابطه جنسي از ديدگاه دانشجويان پسر خوابگاهي دانشگاه شهيد صدوقي يزد در سال 1388

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

مقدمه: دانشجويان به لحاظ منابع انساني از پايه هاي بنادين پيشرفت، ترقي و توانمندي هر جامعه اي محسوب مي گردند و از طرفي دوران جواني به دليل ويژگي هاي خاص جسماني و رواني، از پر خطرترين دوره هاي تمايل و ابتلا به سوء مصرف مواد و مشروبات الکلي محسوب مي شود بنابراين پرداختن به موضوع سوء مصرف مواد و مشروبات الکلي و برقراري روابط جنسي نامشروع و محافظت نشده به دنبال مصرف اين مواد در بين جوانان دانشجو و بررسي علل آن از ديدگاه دانشجويان مي تواند جهت اراسوه راهکارهاي مفيد گامي موثر باشد. لذا تحقيقي را با هدف تعيين ديدگاه دانشجويان پسر خوابگاهي دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد انجام داديم.
روش کار: مطالعه حاضر از نوع توصيفي – تحليلي بوده است که بر روي 50 نفر از دانشجويان پسر خوابگاهي دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد انجام گرفت. ابزارگردآوري داده ها شامل پرسشنامه دو قسمتي بوده است. تجزيه و تحليل داده ها با
نرم افزار spssانجام گرفته است.
يافته ها: از ديدگاه 34% از نمونه ها مصرف الکل و مواد تا حدودي باعث افزايش فعاليت جنسي فرد بيش از دفعات قبلي مي شود اما 50% از نمونه ها اعلام کردند که مصرف مواد به تصميم گيري براي انجام روابط جنسي نامشروع تاثيري ندارد. در 56% از نمونه ها اعلام کردند دانشجو شدن در اعتياد جوانان نقش دارد.
بين ميزان مصرف مواد در بين دانشجويان سالهاي اول و آخر تغييري وجود نداشت و همين طور بين کساني که مصرف کننده مواد مخدر هستند و آنهايي که مواد مصرف نمي کنند، تفاوتي در معدل وجود نداشت
.
بحث و نتيجه گيري: با توجه به نتايج مطالعات تحقيقي انجام شده در زمينه تاثير گذار بودن مصرف مواد و مشروبات الکلي بر روي روابط جنسي نامشروع، به نظرمي رسد ديدگاه دانشجويان در اين زمينه با نتايج مطالعات تا حدود زيادي متفاوت است و ازطرفي ميزان مصرف مواد و الکل در بين دانشجويان خوابگاهي تقريبا بالا به نظر مي رسد، لذا بهتر است آموزش هاي لازم و صحيح از طريق دانشگاه و رسانه هاي جمعي و همينطور نظارت کافي بر روي دانشجويان خوابگاهي صورت گيرد.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
بازدید یکساله 105 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی