برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي اپيدميولوژيکي اثرات مواد دخاني و مواد مخدر سنتي و نوين در فعاليت هاي جنسي و اختلالات جنسي و بروز و شيوع اختلالات و انحرافات جنسي در مصرف کنندگان مواد مخدر نسبت به گروه مشابه که مواد مصرف نمي کنند. در شهرستان دامغان در سال 1388-1385

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
*
 
چکیده: 

مقدمه: آسيب هاي فردي و اجتماعي خصوصا گرايش و مصرف مواد مخدر سنتي يکي از مهم ترين مشکلات و معضلات جامعه بشري خصوصا کشور ما ايران است که افراد خصوصا خانواده ها از پيامدهاي زيانبار آن که نهايتا موجب کاهش توانمنديهاي جسمي، ذهني، رواني و اجتماعي و جنسي است بي نصب نگذاشته است که خود مي تواند باعث افزايش طلاق، فساد، فحشا و... را بدنبال دارد که مهمترين عوارض مصرف مواد کاهش ميل جنسي و افزايش اختلالات جنسي است که اگر باعث افزايش طلاق مي شود به علت زمينه اي کاهش ميل جنسي و افزايش اختلالات جنسي خواهد شد.
اهداف
: بروز و شيوع رفتارهاي جنسي در مصرف کنندگان مواد مخدر و دخاني.
بروز و شيوع رفتارهاي جنسي در افراديکه از مواد مخدر استفاده نمي کنند
.
بروز و شيوع اختلالات و انحرافات جنسي در مصرف کنندگان مواد مخدر
.
بروز و شيوع اختلالات و انحرافات جنسي در افراديکه مواد مخدر استفاده نمي کنند
.
بررسي وضعيت تمايلات و تحريکات جنسي در مصرف کنندگان و کساني که از مواد مخدر استفاده نمي کنند
.
روش تحقيق: تحقيق با تهيه پرسشنامه و انجام مصاحبه با دو گروه آمده شده و دو موضوع تحقيق از سال 1385 لغايت 30
.2.88 به تعداد 150 نفر مصرف کننده مواد مخدر متاهل و 150 نفر متاهل که از مواد مخدر استفاده نمي کنند صورت گرفته است اطلاعات در نرم افزار EPI مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است.
يافته ها و نتايج: در اين تحقيق ضمن مشخص شدن فراواني مراجعين از نظر سني، تحصيلات شغل در دو گروه تحقيق متغير هايي چون استمنا تماس جنسي خارج از کانون خانواده، رضايتمندي جنسي، داشتن ارگاسم، توانايي و عدم توانايي در لذت بردن، نداشتن ارگاسم در زنان، مشکلات لغوظ، نزديکي دردناک، واژينسم، ارگاسم شبانه در زنان همسر افراد معتاد، فرايند ارتباط جنسي و... اندازه گيري گرديد که تفاوت هاي بسيار زيادي بين دو گروه وجود داشته است بطوريکه افراد مصرف کننده مواد مخدر اختلالات اندازه گيري شده متغيرها را بين 9-3 برابر بيشتر از افرادي که مواد مخدر مصرف نمي کنند دارند و ميزان طلاق در دو گروه به ميزان 1 به 11 است
.
بحث و نتيجه گيري: نتيجه اي که از داده بدست آمده اين است که حدود 98 درصد افراد از عوارض و افزايش اختلالات جنسي خبر نداشته اند و با توجه به سن يافتن شروع مصرف مواد مخدر عدم رضايتمندي در رفتارهاي جنسي به صورت مزمن در آمده است که در بعضي موارد حتي بعد از ترک مواد مخدر نيازمند درمان اختلالات جنسي با دارو مي باشد.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
بازدید یکساله 146 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی