برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

Case method, Case study دو روش متفاوت در آموزش پرستاري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشکده پرستاری و مامایی
 
چکیده: 

مقدمه و هدف: در اين مقاله دو روش آموزشي تحت عناوين Case Study ,Case Method به عنوان تکنيکهاي آموزشي مورد بررسي و نقد قرار گرفته و تفاوتها و شباهتهاي هر کدام به طور جداگانه بررسي شده است و نکات کاربردي هر روش در آموزش پرستاري مورد بحث قرار گرفته است.
مرور مطالعات: در اين مقاله ابتدا تعاريف دو نوع متد آموزشي ارايه گرديده و سپس موارد استفاده از هر متد به طور جداگانه بحث شده است، و با توجه به ماهيت آموزش پرستاري ايران پيشنهادات کاربردي در اين زمينه ارايه شده است.
Case Method در گروههاي آموزشي کوچکتر که مشاهدات ذهني کمتري دارند و در ابتداي تجربه مي باشند استفاده مي شود. ولي Case Study در گروههاي آموزشي بزرگتر که مشاهدات ذهني بيشتري دارند و قدرت تجزيه و ترکيب و رشد بحث در آنها بيشتر مي باشد استفاده مي شود. از ويژگيهاي مهم آنها مي توان به افزايش قدرت تصميم گيري افراد در موقعيتهاي مختلف، لذتبخش تر کردن آموزش و علاقمند کردن به امر تدريس و ... نام برد.
بحث و نتيجه گيري: با توجه به يافته هاي پژوهش و با توجه به محتوي برنامه هاي آموزشي پرستاري، محقق استفاده از روشهاي
Case Study ,Case Method را براي دانشجويان پرستاري توصيه مي نمايد. زيرا بهترين آموزش يادگيرنده ها زماني مطرح مي باشد که دانش هماهنگ و متنوع مهارتهاي آموزشي با تجربيات در کنار هم مي باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
بازدید یکساله 167 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی