برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

باززنده سازي «منظر فرهنگي» تخت سليمان با تاکيد بر رويکرد هاي بازآفريني و حفاظت از ميراث جهاني ICOMOS (منشور فلورانس، پي . اچ . چايلدهود، سياست بنگاه پارکهاي کانادايي، بنگاه پارک ملي ايالات متحده)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
 
چکیده: 

«باززنده سازي منظر فرهنگي»، روند منسجم و منظمي در راستاي احيا و حفاظت از «هويت فرهنگي و طبيعي» يک مجموعه تاريخي است که تداوم و بازشناسي آن، درک و شناخت ارزش هاي يک سرزمين را تعالي مي بخشد. «مطالعه تحليلي»، «ثبت اطلاعات به دست آمده»، «ارزش گذاري» و در نهايت «حفاظت و مديريت»، مراحل باززنده سازي يک اثر تاريخي را شکل مي دهند. رويکردهاي حاضر، همچون: سرويس احيا و حفاظت از ميراث و سرويس پارک ملي نيز چنين روندي را پيش  رو گرفته اند. مناظر تاريخي به جا مانده از گذشته هر سرزمين، نماد و سمبلي از هويت فرهنگي و تمدن غني اجداد آن است که هر آينه به زندگي امروز قوم و ملتش معنا مي بخشد و موجبات تفاخر و عزت آن را فراهم مي آورد. بدين سبب، هر کوششي در راستاي بازنمايي و حفظ آن، در اصل کمکي به بقاي فرهنگ و سنت هاي کهن يک سرزمين است. هدف از اين تحقيق، باززنده سازي منظر فرهنگي تخت سليمان با پياده سازي اصول رويکردهاي حفظ و بازآفريني ميراث و برنامه مديريتي پارک ها مي باشد. روش تحقيق در حوزه ادبيات نظري و پيشينه در اين پژوهش، «تاريخي» و «توصيفي- تحليلي» و در حوزه مطالعات ميداني، روش تحليلي با ابزار گردآوري داده از طريق مشاهدات محلي و تکميل پرسشنامه و روش مشاهدات ميداني (مصاحبه، رولوه، و تهيه عکس) و در ضمن روش تحليل، تحليل توصيفي مي باشد. نتايج پژوهش حاضر، دست يابي به روندي قانون مند در احيا و باززنده سازي مناظر فرهنگي با تاکيد بر هويت تاريخي و طبيعي سايت مي باشد که به گونه اي يکپارچه در هم ادغام شده اند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

بمانیان، م.، و انصاری، م.، و الماسی فر، ن. (1389). باززنده سازی «منظر فرهنگی» تخت سلیمان با تاکید بر رویکرد های بازآفرینی و حفاظت از میراث جهانی ICOMOS (منشور فلورانس, پی . اچ . چایلدهود, سیاست بنگاه پارکهای کانادایی, بنگاه پارک ملی ایالات متحده). مدیریت شهری, 8(26), 7-26. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=126484Vancouver : کپی

بمانیان محمدرضا، انصاری مجتبی، الماسی فر نینا. باززنده سازی «منظر فرهنگی» تخت سلیمان با تاکید بر رویکرد های بازآفرینی و حفاظت از میراث جهانی ICOMOS (منشور فلورانس, پی . اچ . چایلدهود, سیاست بنگاه پارکهای کانادایی, بنگاه پارک ملی ایالات متحده). مدیریت شهری. 1389 [cited 2021August06];8(26):7-26. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=126484IEEE : کپی

بمانیان، م.، انصاری، م.، الماسی فر، ن.، 1389. باززنده سازی «منظر فرهنگی» تخت سلیمان با تاکید بر رویکرد های بازآفرینی و حفاظت از میراث جهانی ICOMOS (منشور فلورانس, پی . اچ . چایلدهود, سیاست بنگاه پارکهای کانادایی, بنگاه پارک ملی ایالات متحده). مدیریت شهری, [online] 8(26), pp.7-26. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=126484. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 395 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی