برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

خصوصيات استاد ايده آل از ديدگاه دانشجويان پرستاري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

مقدمه و هدف: آموزش پزشکي بخشي از نظام آموزش عالي است که با حيات انسان ها سر و کار دارد لذا با توجه به جنبه هاي کمي و کيفي آن از اهميت ويژه اي برخوردار است و هدف آن تربيت افراد کارآمد و شايسته است. استاد يک مهره مهم در آموزش دانشجو مي باشد.
روش اجرا: اين مطالعه يک پژوهش توصيفي است که با هدف تعيين خصوصيات ايده آل از ديدگاه دانشجويان پرستاري دانشکده پرستاري و مامايي ساري به عمل آمد. در اين مطالعه 60 نفر از دانشجويان روزانه و شبانه که حداقل سابقه سه ترم تحصيل داشتند انتخاب شدند. سپس اطلاعات از طريق پرسشنامه کسب گرديد، محاسبات آماري داده ها با استفاده از راهنماي برنامه نويسي SPSS مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت. روش نمونه گيري بطور تصادفي بود.
نتايج: نتايج به دست آمده نشان داد که 59.4 درصد از دانشجويان به رشته تحصيلي علاقه داشتند و همچنين 67.5 درصد آنها اعتقاد داشتند که يک استاد بايد توانايي کنترل و اداره کلاس را داشته باشد. فقط 35.6 درصد آنها رعايت نظم و ترتيب را از سوي دانشجو بسيار مهم دانستند و 91.8 درصد بيان خوب استاد را مهم دانستند، 81 درصد آنها اعتقاد داشتند که يک استاد خوب بايد در بيان مطالب درس تسلط داشته باشد، 67.5 درصد انتظار نحوه برخورد محترمانه از استاد داشتند، همچنين 70.2 درصد آنها استفاده از مثالهاي روشن و واضح جهت ارائه بهتر مطالب را بسيار مهم دانستند.
بحث: اميد است نتايج به دست آمده راهگشاي اساتيد پرستاري در جهت تدريس موثر و مفيد باشد تا از اين راه بتوان پرستاران آينده را خوب تربيت نمود و گامي موثر در ارتقاي سلامت جامعه برداشته شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
بازدید یکساله 82 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی