برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

چشم انداز پليس؛ امنيت و سرمايه اجتماعي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی
 
چکیده: 

آنچه سازمان هاي پليسي را به چالش مي کشاند و موجبات بازنگري و تجديدنظر در امنيت بخشي مي گردد، نحوه نگرش به امنيت و به دنباله آن، سازوکارهاي امنيت در چشم انداز آينده است. به عبارت ديگر، حوزه امنيت مستثني از ساير پديده هاي اجتماعي و سياسي نيست و به مرور زمان بايد در جهت اهداف مطلوب دستخوش تغيير شود. از اين رو، با حوزه معنايي امنيت قديم و رويکردهاي گذشته، نمي توان به تحقق امنيت براي جامعه آينده خوش بين بود و با سرمايه هاي اجتماعي گذشته به انجام امور جمعي آينده پرداخت.
با عنايت به اين رويکرد و با توجه به شرايط در حال گذار ايران، در مقاله حاضر، به امنيت مضيق و موسع به عنوان تبلور امنيت گذشته و آينده پرداخته و بر اساس آن، پليس حداکثري و حداقلي مورد مقايسه قرار گرفته است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

نویدنیا، م. (1388). چشم انداز پلیس؛ امنیت و سرمایه اجتماعی. مطالعات راهبردی, 12(2 (مسلسل 44)), 29-46. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=126110Vancouver : کپی

نویدنیا منیژه. چشم انداز پلیس؛ امنیت و سرمایه اجتماعی. مطالعات راهبردی. 1388 [cited 2021September25];12(2 (مسلسل 44)):29-46. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=126110IEEE : کپی

نویدنیا، م.، 1388. چشم انداز پلیس؛ امنیت و سرمایه اجتماعی. مطالعات راهبردی, [online] 12(2 (مسلسل 44)), pp.29-46. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=126110. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 156 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی