برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1387 , دوره  5 , شماره  1 ; از صفحه 9 تا صفحه 13 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي ميزان ثبات ايمپلنتهاي load شده با Over denture در چند کلينيک خصوصي طي سالهاي 86-85

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه آموزشی پروتز ثابت، واحد دندانپزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی
 
چکیده: 

سابقه و هدف: در گذشته ارزيابي نتايج حاصله از درمان هاي ايمپلنت توسط تکنيکهاي راديوگرافي و محدود کلينيکي نظير دق (Percussion) محقق مي گرديد که تنها هدف و کارآيي آن مشخص نمودن Failure ها و Peri Implant bone resorption بوده است.
با استفاده
R.F.A به يک معيار کمي صحيح و قابل مقايسه جهت بررسي ثبات ايمپلنت ها مي رسيم. هدف از انجام اين تحقيق تعيين ميزان ثبات ايمپلنتهاي Load شده با Over denture درچند کلينيک خصوصي طي سالهاي 86-85 بود.
مواد و روش ها: اين تحقيق بصورت
Cross – sectional انجام پذيرفت. بيماراني که (13 بيمار) با سيستم Swiss – plus تحت درمان ايمپلنت قرار گرفته و سپس با اوردنچر Load شده بودند مورد ارزيابي قرار گرفته و در يکي از گروههاي پنجگانه دکتر ميش قرار گرفتند و پس از خارج نمودن Abutment و اتصال Smart - peg خود Fixture ها توسط دستگاه Osstell – mentor مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفتند و ميزان I.S.Q مشخص گرديد. روش نمونه گيري در اين تحقيق بصورت مراجعه مستمر (Sequential) بوده و سپس داده ها توسط آزمونهاي آماري Chi-Square و T-test آناليز گرديده است.
يافته ها: ميزان I.S.Q در فک بالا بصورت ميانگين برابر بود با X-=70.36±4.43 و در فک پايين برابر بود با X-=79.1±3.51 و با ميانگين کلي برابر .X-=74.6±5.94
نتيجه گيري و توصيه ها: با توجه به نتايج حاصله نتيجه گيري مي شود که Implant هاي ساپورت کننده اوردنچر در کلينيکهاي مورد مطالعه همراه با ثبات مطلوب ميباشد. همچنين ميزان ثبات ايمپلنت در هر مقطعي از پروسه درمان بيش از هر فاکتوري متاثر ازميزان ثبات اوليه آن (primary stability) حين Placement مي باشد که خود ثبات اوليه نيز بيش از هر فاکتوري منوط به مهارت جراح و رعايت صحيح پروتکل جراحي مي باشد.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 43 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی